MojAndroid

Do predstavenia plnohodnotnej verzie nového systému Android 7.0 Nougat zostáva zrejme už iba niekoľko týždňov. Napriek tomu je pomer zariadení so systémom Android Marshmallow na trhu pomerne malý a hoci počet zariadení s aktuálnym systémom narástol, stále to nie je také číslo, aké by sme chceli vidieť takmer rok po predstavení nového systému.

Androidstatistiky jul 2016

V júli bol Android Marshmallow nainštalovaný iba na 13,3 % aktívnych Android zariadení. To je síce pekný nárast oproti 10,1 % z posledného mesiaca, no celkový podiel skutočne nie je veľmi veľký. Najviac Android zariadení funguje so systémom Android Lollipop, keď spolu so systémom Android KitKat tvoria až 65% trhový podiel. Jelly Bean nájdeme už iba na 17,8 % zariadení a Ice Scream Sandwich a Gingerbread sa dostali pod hranicu 2 %. Dnes už archaický systém Froyo nájdeme na 0,1 % zariadení.

Náš tip
Fragmentácia Androidu je strašiak podložený neadekvátnymi dátami

Uvidíme, ako sa bude situácia vyvíjať v ďalšom roku. Nový systém Android 7.0 Nougat by mal aspoň sčasti riešiť aj problém fragmentácie systému Android, no na reálne výsledky si budeme musieť ešte počkať. Aký systém máte na svojom zariadení nainštalovaný vy? Hlasujte v našej ankete a dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Akú verziu systému Android máte nainštalovanú?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Android Developers via Android Authority

13.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+