MojAndroid

Google znovu zverejnil prehľadné štatistiky distribúcie jednotlivých verzií systému Android. Od marca sa toho veľa zmenilo a hoci Android Lollipop naďalej kraľuje s 35,8% podielom, začalo sa dariť aj najnovšiemu Androidu Marshmallow. Ten je aktuálne nainštalovaný na 4,6 % všetkých Android zariadeniach, pričom minulý mesiac to bolo iba 2,3 %, čo znamená dvojnásobný nárast v priebehu jediného mesiaca.

Android statistiky 4:2016

O to sa pravdepodobne postaralo niekoľko nových zariadení na trhu, ktoré prichádzajú s už predinštalovaným systémom Android Marshmallow. K výraznému rastu určite prispeli aj čoraz početnejšie aktualizácie na nový systém, ktoré sa začínajú objavovať na stále väčšom množstve súčasných zariadení. Staručký systém Android Froyo sa stále drží v tabuľke, no akonáhle klesne distribúcia tohto systému pod 0,1 %, bude z prehľadu vylúčený. Slušné zastúpenie má stále aj Android Jelly Bean a na každom treťom zariadení ešte stále nájdeme aj Android KitKat.

Náš tip
Lollipop je najrozšírenejší, Marshmallow rastie. Pozrite si štatistiky rozšírenia Androidu [3/2016]

Google tento rok zmenil formát predstavenia nového systému. Zatiaľ, čo po minulé roky sme na vývojársku verziu museli čakať až do leta a finálna verzia prišla na jeseň spolu s novými Nexusmi, tento rok predstavil Google nový Android N už na začiatku roku a očakávame, že finálnej verzie sa dočkáme už počas Google I/O. Aj preto je možné, že niektorí výrobcovia Android Marshmallow úplne preskočia a dajú prednosť ešte aktuálnejšiemu systému od Google.

Zdroj: Google via Android Community

6.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+