MojAndroid

Tak, ako každý mesiac, aj teraz nám Google ponúkol prehľadné štatistiky o tom, ktoré verzie operačného systému Android sú najpoužívanejšie. Posledných sedem dní, končiac 1. augustom, Google zbieral tieto informácie a my teraz už vieme, ako sa darilo jednotlivým verziám systému.

Android statistiky 08:2016

Samozrejme, najviac nás zaujíma vývoj systému Android Marshmallow. Ten má aktuálne 15,2% zastúpenie na trhu, čo je celkom pekný nárast oproti 13,3 % z predchádzajúceho mesiaca. Prvé miesto si upevnil Android Lollipop, ktorý narástol veľmi jemne z 35,1 % na súčasných 35,5 %. Donedávna najpopulárnejší Android KitKat poklesol z 30,1 % na 29,2 %. Pokles zaznamenal aj Android Jelly Bean, a to zo 17,8 % na 16,7 %. Verzie Ice Cream Sandwich, Gingerbread a Froyo dokopy zaznamenali iba 3,4 %. Akú verziu systému máte nainštalovanú vy? Hlasujte v našej ankete pod článkom.

Akú verziu operačného systému Android máte nainštalovanú vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google via Android Central

3.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+