MojAndroid

Povedzme zbohom Androidu Honeycomb. Aj tak by sme mohli začať tento článok o najnovších štatistikách operačného systému Android. Nie veľmi populárna verzia pre tablety totižto už v štatistikách nefiguruje, čo znamená, že ju na svete používa menej ako 0,1% používateľov. Zaujímavé sú však iné priečky – stále kraľujúci Jelly Bean či Android 4.4 KitKat, ktorý sa za posledné 2 mesiace vyšplhal na takmer trojnásobnú hodnotu. Zaujíma vás, ako dopadli ďalšie verzie Androidu? Tak čítajte ďalej…

android-statistiky

Ak začneme od najstarších verzií Androidu, tak je určite potešujúcou správou, že Android 2.2 Froyo používa menej ako 1% používateľov. Znepokojivým ale môže byť Android 2.3 GingerBread, ktorý ešte stále funguje na 15% zariadení. Ice Cream Sandwich vo verzii 4.0.x nájdeme dnes ešte stále na 12,3% zariadení, no tie sa pomaly aktualizujú na novší Jelly Bean, ktorý má na trhu najväčšie zastúpenie – až 58,4% v celkovom súčte. Najzaujímavejšou je ale rozhodne verzia Androidu 4.4 KitKat, ktorá len pred 2 mesiacmi mala podiel 5% a dnes v tabuľke svieti v tejto kolónke 13,6%. To znamená, že sa najnovší Android šíri vysokým tempom, čo nás naozaj teší. (Poznámka: štatistiky sú Googlom vyhodnocované na základe návštev obchodu Play počas 7 dní)

Zaujíma nás ale, akú verziu Androidu máte vy. Zahlasujte preto v našej ankete, ktorú nájdete nižšie.

Akú verziu Androidu máte vo svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Google

5.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+