MojAndroid

Prvé tohtoročné štatistiky o distribúcii systému Android nie sú veľmi lichotivé. Hoci systém Android 8.0 Oreo je na trhu už niekoľko mesiacov, miera jeho adopcie je zatiaľ extrémne nízka. Aktuálne nájdeme Android s označením 8.0 alebo 8.1 iba na 0,7 % všetkých Android zariadení, čo je naozaj veľmi nízka hodnota. Napriek miernemu medzimesačnému poklesu stále dominuje Android 6.0 Marshmallow.

Na treťom mieste je relatívne aktuálny systém Android Nougat, ktorý má podiel na úrovni 26,3 %. O čosi horšie je na tom už zastaralý Android Lollipop, ktorý ale stále nájdeme na každom štvrtom Android zariadení. Dobrou správou je aspoň to, že všetky staršie verzie ako Android 6.0 (vrátane) zaznamenali medzimesačný pokles, kým Oreo a Nougat narástli, aj keď iba o trošku. Verme, že s ďalšími mesiacmi sa roztrhne vrece s aktualizáciami a najbližšie štatistiky distribúcie Androidu už budú o čosi veselšie.

Akú verziu systému Android máte vo svojom smartfóne vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Zdroj: Android Police

9.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+