MojAndroid

Aplikácia Android Messages spoločnosti Google funguje už nejaký ten čas. Ide o predvolenú RCS aplikáciu výrobcu. RCS je štandard správ, ktorý okrem Googlu podporujú operátori v USA a vo svete. Ide teda o konkurenciu pre iMessage a aplikácie ako WhatsApp, pretože RCS podporuje aj posielanie multimediálnych správ. Google uzavrel dohody s operátormi a aj s OEM výrobcami, čo zaručuje kompatibilitu medzi (takmer) všetkými operátormi a zariadeniami.

Po nedávnej aktualizácii bol do Android Messages integrovaný Google Duo, a teda je možné konečne odosielať SMS aj z prehliadačov. Okrem aktualizácie webového rozhrania boli rozšírené aj niektoré možnosti chatu.

Okrem Android Messages for Web aj nové funkcionality

Aplikácia Android Messages bude pre používateľov dostupná na viacerých zariadeniach, používatelia teda môžu čokoľvek zdieľať a reagovať na správy pomocou Google AI. Taktiež boli doladené niektoré nové funkcionality, napríklad posielanie GIF-ov, či funkcia Smart Reply, ktorá navrhuje texty či emotikony na dokončenie textu.

Na využitie nových funkcionalít je potrebné samozrejme stiahnuť najnovšiu verziu Android Messages. Na PC je potreba z Android Messages webového portálu naskenovať QR kód pomocou Android Messages mobilnej aplikácie, čím sa vytvorí prepojenie medzi aplikáciou v PC a v smartfóne. Možnosť samozrejme bude funkčná až po finálnom spustení tejto funkcionality.

Podporované prehliadače pre túto funkcionalitu sú Google Chrome, Firefox, Safari a Microsoft Edge.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

  • Vlado

    Všimol som si, že „smart reply“ funguje iba pri kontaktoch s ktorými komunikujem anglicky. Zrejme ešte mepodporuje slovenčinu.

  • martinkrcho

    Ja zatiaľ nemám možnosť zobraziť QR kód v aplikácii. Asi ešte bude treba pár dní počkať na aktualizáciu Android appky u nás.

+