MojAndroid

Americký startup Xava­ge Tech­no­lo­gies predstavil veľmi zaujímavý koncept inteligentného vrátnika. Xentry je projekt založený na použití starých Android zariadení a iPhonov, ktorých sa podľa autorov projektu pohybujú v našich domácnostiach milióny. Vďaka použitiu špeciálneho krytu bude možné tieto zariadenia umiestniť namiesto starých “kukátok” (spisovne “priezorníkov”), čím získa majiteľ nehnuteľnosti hneď niekoľko zaujímavých funkcií a výhod.

xentry

Xentry umožňuje využiť vaše staré mobilné zariadenie ako inteligentného vrátnika. Ten komunikuje so zariadením, ktoré aktuálne v domácnosti používate vďaka lokálnej Wi-Fi sieti, čo znamená, že sa po zazvonení nemusíte ani postaviť z pohovky. Smartfón na dverách vám totižto cez kameru ukáže, kto prišiel a vďaka reproduktoru vám s ním dokonca dovolí aj komunikovať. Pre vyššiu bezpečnosť autori do špeciálnej aplikácie, cez ktorú celý systém funguje, vložili aj možnosť odfotografovať prichádzajúceho, nahrať video, prípadne zmeniť váš hlas, čo prípadného nechceného hosťa môže odradiť alebo zastrašiť. Využitý bude aj akcelerometer v každom zariadení. Ten bude majiteľa informovať o pohybe dverí, čo môže upozorniť na prichádzajúceho zlodeja alebo na nechcený únik malých detí z domu. Akcelerometer môže byť využitý aj vo firmách, kde môže prichádzajúcich návštevníkov vítať vopred nastavenou hláškou. Viac vám o tomto projekte povie priložené video.

Projekt Xentry je zatiaľ len v nefinálnej verzii a na jeho dokončenie potrebujú autori finančnú injekciu. Tú sa snažia získať cez predobjednávky na serveri Indiegogo, kde si stanovili cieľ 200 000 USD. Už za 55 USD je možné Xentry získať pre starší iPhone alebo Samsung Galaxy S, ostatné zariadenia bude špeciálny kryt na dvere podporovať až po získaní financií. Kto z vás by si takéhoto vrátnika vedel predstaviť u seba doma?

Zdroj: TechCrunch

4.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+