MojAndroid

Spoločnosť Blancco prináša prieskum, ktorý nám odhaľuje najporuchovejšie značky a modely Android smartfónov za posledný štvrťrok minulého roku (Q4/2017). V rebríčku značiek zaujal nelichotivé prvé miesto s 34% podielom juhokórejský gigant Samsung, ktorý sa môže aspoň utešovať tým, že ako najpredávanejšia značka má logicky aj najviac pokazených smartfónov. Prekvapivo Android smartfón s najväčšou náchylnosťou nie je Samsung, ale čínsky Xiaomi. Konkrétne sa jedná o model Xiaomi Redmi 4, ktorý sa objavil až v 9 % prípadov.

Náš tip
Ako to funguje v autorizovanom servise Samsungu | ROZHOVOR

Náš tip
Koľko stojí oprava displeja Motoroly moto g6 Plus | SERVIS

Značka Xiaomi taktiež obsadila s 13 % druhé miesto v rebríčku výrobcov a medzi 10 najporuchovejšími smartfónmi má ešte model Xiaomi Redmi Y1. Rebríčku ale dominuje Samsung s piatimi modelmi, a to dokonca vlajkovými loďami. Na druhom mieste rebríčku sa ale nachádza aj u más predávaná Motorola Moto G5S Plus, treťom Lenovo K8 Note a na štvrtom minuloročný fínsky model Nokia 6. Z pohľadu iOS platformy je najporuchovejším modelom iPhone 6 nasledovaný iPhone 6S a iPhone 6S Plus.

17.7.2018
Zdroj: AndroidAuthority
 • SeppWinkler

  Toto je úplne nezmyselná štatistika, ktorá sa vôbec nedá použiť, napr. pri rozhodovaní o kúpe. Podiely kopírujú podiely najobľúbenejších výrobcov a modelov. Pokiaľ by teda vznikla štatistika o najpopulárnejších, alebo aj najspoľahlivejších telefónoch, poradie v nej by bolo podobné. Je to niečo ako vyhlásenie o najdôveryhodnejšom a najmenej dôveryhodnom politikovi – spravidla to isté meno :)

 • WTF

  To už načo takéto štatistiky… Nepoužiteľné absolútne

 • Efan

  Tak tomu neverím, xiaomi na druhom mieste??? Ja mam uz treti a kazdy bez poruchy, mi4c uz dva a pol roka a bez poruchy, sice hej, jedna porucha vymena baterky bo uz nemala dobru kapacitu ale za dva a pol roka trebalo a mam vela kamaratov co maju xiaomi a ziaden problem ale samsung to som pocul ze ma velky problém

 • Milan

  Ppdla man sa kazia tie co sa najviac predavaju. Mal som.vsetky galaxy okrem s3 a s6 a nepokazil sa ki ani jeden. Cakam na galaxy X

 • Stanko Goduš

  Viete mal samsung galaxy fame a nepokazil sa mam novy samsung galaxy j5 a nekazi sa ale trošicku seka ale to nevadi.

 • Ľuboš Holička

  štatistika.. nič nehovorí o spôsobe ako používame telefóny.. stačí ten „najspoľahlivejší model“ nechať v aute na rozpálenej palubovke a je to … ;)

 • Fyi de Will

  a to zatracované sony v tej štatistike nefiguruje, hmm. ;-)

+