MojAndroid

Niekoľko rokov dozadu by sme si to snáď nedokázali predstaviť, no emotikony, alebo ak chcete smajlíky, v písanej komunikácii dokázali plnohodnotne konkurovať slovám. Toto tvrdenie podporuje aj fakt, že v roku 2015 sa podľa uznávaného Oxfordského slovníka stal slovom roka smajlík plačúci od smiechu.

Dnes si už len ťažko dokážeme predstaviť chatovanie bez smajlíkov. Okrem vyjadrenia našich pocitov v jednom obrázku zároveň aj zjednodušujú komunikáciu. Len v poslednom update znakovej sady Unicode 10 bolo uvedených 56 nových smajlíkov. Bohužiaľ, nie vždy sa nám smajlíky zobrazia a súvisí to aj s verziou operačného systému. Vývojári však popracovali na tomto probléme a vyzerá to tak, že všetky správne emotikony budú vidieť používatelia Androidu 4.4 KitKat a vyššie. Spolu s novou verziou Androidu 8, ktorý má vyjsť tento rok, plánuje totiž Google uviesť novú funkciu EmojiCompat. Ide o niečo ako spätná kompatibilita, ktorú smartfón využije na zobrazenie najnovších emojis.

V praxi to však bude vyzerať tak, že EmojiCompat budú musieť do svojich aplikácií zakomponovať samotní vývojári rôznych aplikácií. Uvidíme, či sa tento nápad od Google medzi nimi ujme.

Ktorý je váš obľúbený smajlík? Dajte nám vedieť v komentároch :)

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+