MojAndroid

Ahojte milí čitatelia! V dnešnej časti Android slovníka sa spoločne pozrieme na písmenko S a povieme si niečo napríklad o formáte kariet SD alebo spoločnostiach Sony a Samsung.  Začíname!

Samsung

Samsung/Samsung Group je jednou z najväčších spoločností na svete, ktorá bola založená v Južnej Kórei v roku 1938 Lee Byung-chull – om.  Je zložená z mnohých mnohonárodných spoločností, ktoré sú všetky navzájom prepojené značkou Samsung, vrátane najväčšej spoločnosti v elektronike Samsung Electronics. V roku 2005 Samsung predbehol aj svojho japonského rivala Sony. V súčasnosti je Samsung pod vedením  Lee Soo-bine. Spoločnosť sa orientuje na výrobu bielej a čiernej techniky a momentálne drží prvé miesto v predajnosti mobilných zariadení.

Sony

Sony, alebo v originály ako Soní kabušiki gaiša – Soní akciová spoločnosť – je jednou z najznámejších a najväčších svetových mediálnych korporácií. Sony vyrába elektroniku, ale aj video zariadenia a komunikačné zariadenia, medzi ktoré patria aj telefóny s Androidom. Medzi najvýznamnejšie pokroky firmy a najväčšie svetové inovácie patrí ich farebný televízor, prvý domáci videorekordér alebo  v nedávnej minulosti hracia konzola PlayStation.

Secure Digital

Secure Digital, alebo skratkou SD, je najrozšírenejší typ pamäťovej karty používaný v malých prenosných zariadeniach. Karty SD vychádzali z formátu Multi Media Card a vyrábajú sa v troch vyhotoveniach  v plnej veľkosti ako SD, potom ako miniSD a nakoniec aj ako microSD. V súčasnosti sa pre stále zvyšujúcu potrebu väčších kapacít vyvinul aj formát SDHC (High Capacity), ktorý umožňuje ukladanie teoreticky až 2TB dát pre rozdielne adresovanie oproti verzii SD.

Software development kit (SDK)

Alebo aj SDK, je balíček softvérových vývojových nástrojov, ktoré umožňujú vytváranie aplikácií pre určitú platformu v softvérovom balíku, rôzne softvérové ako aj hardvérové frameworky, hardvérové platformy, ako aj počítačové alebo herné systémy.

Sense

HTC Sense je grafické používateľské rozhranie vyvinuté spoločnosťou HTC pre mobilné zariadenia so systémom Android a Windows Mobile. Rozhranie je založené na pôvodnom rozhraní TouchFLO 3D a bolo vydané 24.júna 2009 s prvým telefónom s Androidom a Sense – HTC Hero.

SIM karta

SIM karta, teda skratka z anglického subscriber identity module, je identifikačná karta slúžiaca na identifikáciu účastníkov v mobilnej sieti. Je štandardizovaná podľa štandardu ETSI GSM 11.11 – Digital cellular telecommunications system – Specification of the Subscriber Identity Module – Mobile Equipment (SIM – ME) interface.  Účastníka v sieti identifikuje IMSI číslo. Okrem neho má každý priradené aj MSISDN číslo účastníka. Okrem týchto potrebných čísel karta obsahuje tiež pamäť pre uloženie textových správ, telefónneho zoznamu a aplikácie typu SIM Toolkit.

Všetky tipy a triky pre Android začiatočníkov nájdete v časti “Začíname s Androidom“. Ďalšie časti seriálu “Android slovník od A po Z” nájdete tu:

15.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+