MojAndroid

Čaute Androiďáci, dnes tu pre vás máme Android slovník od A po Z v kratšej variante, aby ste sa príliš neunavili :-) Povieme si, aké slovíčka na písmenko “K” súvisia so systémom Android.

Kapacitná technológia snímania, displej

Kapacitný displej je druh dotykového zobrazovača, ktorý na snímanie polohy prstov využíva kapacitnú technológiu . Je tvorený priehľadnou rezistívnou elektródou prikrytou odolnou vrstvou (napríklad sklom). Táto elektróda sa napája malým striedavým napätím a pri následnom dotyku prstu (ktorý je samozrejme vodivý) sa kapacitne zvedie časť signálu. Pomery prúdov sa vyhodnotia a tak sa vypočíta presné miesto dotyku na displeji. Problémom tejto technológie je to, že nereaguje na nevodivé predmety (pero, prst v rukavici a podobne).

 (Linux) Kernel

Kernel, alebo po slovensky jadro je označenie pre jednu z najhlavnejších súčastí operačného systému. Zabezpečuje beh programov, prístup k hardwaru, správu pamätí, diskových jednotiek, komunikáciu a iné.

Keyboard

Anglický názov pre klávesnicu či už fyzickú pred počítačom, alebo tú virtuálnu, po ktorej píšete na vašom Android zariadení. Výhodou operačného systému Android je napríklad aj možnosť doinštalovania a používania vlastných klávesníc.

Všetky tipy a triky pre Android začiatočníkov nájdete v časti “Začíname s Androidom“. Ďalšie časti seriálu “Android slovník od A po Z” nájdete tu:

11.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Tomas Sz

  Už keď tak napíšte “Klávesnica” veď je to len preklad kua

 • Tomas

  key lime pie nič ? :O

 • Mike

  Mohli by jste dávat víc věcí, zdá se mi že dáváte čím dál tím míň věcí a mě se strašně líbí tenhle Android slovník ;)

  • Ano, to som si všimol aj ja a taktiež písali, že ak nejaké slovo vieme, máme napísať do komentárov! Takže ak niečo vieš, nekecaj a rovno to tu napíš. :)

+