MojAndroid

Face unlock

Pomerne nová funkcia predstavená s príchodom Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, ktorá slúži na odomknutie telefónu pohľadom do prednej kamery. Vo verzii 4.1 Jelly Bean je bezpečnosť tohto zámku zvýšená potrebou žmurknutia do kamery.

Factory reset

Alebo aj hard reset – teda uvedenie zariadenia do pôvodného stavu v akom k vám prišiel od výrobcu. Tento úkon zmaže všetky nainštalované aplikácie, správy, kontakty a ďalšie položky v telefóne.

File manager

Súborový správca, vďaka ktorému môžete vidieť celú súborovú štruktúru napríklad vašej MicroSDHC karty a so súbormi v nej pracovať.

Flash player

(Adobe) Flash Player je softvér pre prehliadanie animácií a filmov najmä pomocou webového prehliadača. Od verzie Android 4.1 už nie je podporovaný.

FPS

Skratka pre „frames per second“, teda obrázkov vykreslených na displeji za sekundu. Používa sa na ilustráciu ako rýchlo dokáže grafická karta prekresľovať obraz a tým vytvárať plynulejšie animácie.

FroYo

Označenie verzie 2.2 systému Android – Frozen Yogurt (zmrazený jogurt). Ako prvý telefón ho mal Google Nexus One. Táto verzia bola vydaná 20. mája 2010 a podporovala inštaláciu aplikácií na pamäťové karty spolu so zdieľaním Wi-Fi pripojenia a USB modemu. Rovnako sa zrýchlila práca s aplikáciami až 5 krát. Prehliadanie webov zlepšil nový prehliadač a podpora Flashu 10.1

 

 

Všetky tipy a triky pre Android začiatočníkov nájdete v časti „Začíname s Androidom„. Ďalšie časti seriálu „Android slovník od A po Z“ nájdete tu:

10.8.2012
 • Tomas Sz

  Format SD card, Firmware…ináč nič slovenské, factory reset by som vynechal, snaď všetci majú slovenčinu s „Výrobné nastavenia“ a aj „Správca súborov“.

  • Dezz

   Ja osobne používam angličtinu v telefóne, ale myslím, že by bolo dobré tento pojem zakotviť aj pod slovenským názvom a aj anglickým…

 • PF

  a co tak FC – force close d

 • Laco

  Fastboot

+