MojAndroid

Eclair

Označenie verzií 2.0 a 2.1 systému Android. Prvá bola vydaná 26. októbra 2009 a druhá o pár mesiacov neskôr, konkrétne 12. januára nasledujúceho roku. Podporovali nové rozlíšenia, Live wallpapers (živé tapety), Bluetooth vo verzii 2.1 spolu s podporou blesku, digitálneho zoomu či HTML5 v novom pehliadači.

 

EDGE

Enhanced Data rates for Global Evolution je technológia mobilných dátových prenosov v sieťach GSM a TDMA. EDGE (tiež známe ako EGPRS) je nadmnožinou GPRS a môže pracovať na akejkoľvek sieti, kde je použité GPRS.

 

Emulátor

Software, ktorý umožňuje beh programov a systémov na platforme, pre ktorú nie sú uspôsobené. Napríklad Android Emulator nasimuluje mobilné zariadenie a spustí funkčný systém.

Exynos

Označenie rodiny ARM procesorov od Samsungu s obľubou používaných u viacerých výrobcov pod rôznym označením. Napríklad u modelu Samsung Galaxy S II nesie označenie ARM Cortex-A9.

 

Všetky tipy a triky pre Android začiatočníkov nájdete v časti “Začíname s Androidom“. Ďalšie časti seriálu “Android slovník od A po Z” nájdete tu:

30.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

5 odpovedí na “Android slovník od A po Z: E ako Eclair”

  1. Achjo… aspon si trochu davajte pozor, ked sa uz snazite sirit osvetu!

    “Eclair” nie je len oznacenie pre Android 2.0, 2.1, ale aj 2.0.1

    “Exynos” nie je procesor, ale “system on chip” (SoC). Priblizne by sa to dalo prelozit ako jednocipovy mikropocitac, pretoze obsahuje toho podstatne viac ako len procesor (CPU, GPU, pamatovy radic, casovac, rozhranie pre usb/sd, regulator napatia, atd) .

    “ARM Cortex-A9” nie je oznacenie pre SoC-Exynos (v pripade spominaneho SGSII je to “Exynos 4 Dual” alebo “Exynos 4210”), ale popis procesoroveho jadra (ARM Cortex-A9) ktory ten SoC ma v sebe.

Pridaj komentár

+