MojAndroid

Eclair

Označenie verzií 2.0 a 2.1 systému Android. Prvá bola vydaná 26. októbra 2009 a druhá o pár mesiacov neskôr, konkrétne 12. januára nasledujúceho roku. Podporovali nové rozlíšenia, Live wallpapers (živé tapety), Bluetooth vo verzii 2.1 spolu s podporou blesku, digitálneho zoomu či HTML5 v novom pehliadači.

 

EDGE

Enhanced Data rates for Global Evolution je technológia mobilných dátových prenosov v sieťach GSM a TDMA. EDGE (tiež známe ako EGPRS) je nadmnožinou GPRS a môže pracovať na akejkoľvek sieti, kde je použité GPRS.

 

Emulátor

Software, ktorý umožňuje beh programov a systémov na platforme, pre ktorú nie sú uspôsobené. Napríklad Android Emulator nasimuluje mobilné zariadenie a spustí funkčný systém.

Exynos

Označenie rodiny ARM procesorov od Samsungu s obľubou používaných u viacerých výrobcov pod rôznym označením. Napríklad u modelu Samsung Galaxy S II nesie označenie ARM Cortex-A9.

 

Všetky tipy a triky pre Android začiatočníkov nájdete v časti “Začíname s Androidom“. Ďalšie časti seriálu “Android slovník od A po Z” nájdete tu:

30.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+