MojAndroid

Niet pochýb o tom, že HTC HD2 je namakaný telefón. Jediným problémom je operačný systém, na ktorom beží – Windows Mobile. Vývojári sa už nejakú dobu snažia naň dostať OS Android. Doteraz sa však nikomu nepodarilo spraviť verziu, ktorá by nemusela najprv nabootovať do Windowsu, odkiaľ sa následne spustil Android.

Vďaka najnovšiemu vydaniu ROM môže mať Android na HTC HD2 každý. Po nahratí ROM do NAND pamäte nabootuje telefón priamo do Androidu, čím úplne obíde Windows Mobile. Samozrejme, tento proces je stále niečo, čo odporúčame iba tým technicky zdatnejším, ale pokiaľ sa vám HD2-ojka len tak niekde povaľuje, tak to skúste aj vy. Samotná ROM sa dá stiahnuť priamo z fóra XDA vývojárov, kde nájdete aj ďalšie užitočné informácie.

Bohužiaľ nemáme možnosť túto novinku vyskúšať. Ak sa na to náhodou niekto z vás dá, budeme vďační, ak sa s nami podelí o podrobnejšie informácie. Môžeme potom doplniť do článku návod ako na to pekne krok za krokom.

Tu je video tutoriál, kde vysvetľujú ako na to:

3.1.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+