MojAndroid

Pomaly sa blíži koniec roka a s ním aj naše obľúbené ankety 4ka Android Code 2020 a Nay Android Roka 2020. A práve druhá spomínaná oslavuje v tomto roku už 11. výročie. Vy, naši čitatelia, budete mať opäť možnosť hlasovať nielen za najlepšie Android smartfóny, ktoré nám priniesol uplynulý rok.

Poďme si ale spolu zaspomínať. V najbližších dňoch vám na webe www.MôjAndroid.sk prinesieme sériu článkov, ktoré budú odkazovať na históriu tejto ankety. Pozrieme sa na smartfóny a zariadenia, ktoré vyhrali jednotlivé kategórie v minulých rokoch, ale aj na tie, ktoré s nimi súperili. Tak čo? Ste pripravení?

HTC stále medzi tými najlepšími

HTC bol pred pár rokmi absolútnym gigantom. S dnešnou dobou sa tieto časy nedajú ani porovnať. Kompaktné smartfóny z dielne tejto spoločnosti, ako HTC Desire C či HTC One V sa stáli hitmi. Medzi absolútnu špičku bolo možno považovať i HTC One X či jeho zväčšenú verziu HTC One X+.

Túto kategóriu však nakoniec vyhral model Samsung Galaxy S Duos. Ten mal na dnešný dobu extrémne malý, 4-palcový displej s rozlíšením 480 x 800 pixelov. Jeho fotoaparát mal 5 MP. Na používateľské dáta čakalo 4 GB úložiska. 768 MB RAM na tú dobu postačovalo.

Android Roka 2012: Výsledky hlasovania

Kategória Android smartfón:

 1. Samsung Galaxy S III Mini
 2. Sony Xperia P
 3. HTC One S

Kategória Kompaktný Android:

 1. Samsung Galaxy S Duos
 2. HTC One V
 3. SONY Xperia U

Kategória TOP Android smartfón:

 1. Samsung Galaxy S III
 2. Samsung Galaxy Note II
 3. HTC One X+

Kategória Android tablety:

 1. Samsung Galaxy Note 10.1
 2. Nexus 7
 3. ASUS Transformer Pad TF700

Android inovácia:

 1. ASUS PadFone
 2. Android 4.0 Mini PC
 3. Sony SmartWatch

Dominoval rad Samsung Galaxy S III

Prvé miesto v kategórii Android smartfón získal mnohými ospevovaný Samsung Galaxy S III Mini, vďaka skvelému pomeru ceny a výbavy. Mal 4,8-palcový displej s vtedy veľmi dobrým HD rozlíšením, čo je 720×1280 pixelov.

Samsung Galaxy S III

1 GB RAM a 8 MP fotoaparát boli ďalšie skvelé hodnoty nielen na papieri. Telefón sa vyznačoval podporou nahrávania videa už vo Full HD. Na používateľa čakalo v najvyššej výbave až 64 GB internej pamäte.

So Samsungom sa stretávame aj v kategórii TOP Android smartfón, ktorú s prehľadom vyhral Samsung Galaxy S III so 4,8-palcovou HD obrazovkou, štvorjadrovým procesorom, 1 GB RAM, 8 MP snímačom a podporou nahrávania Full HD videa. Na päty mu potom siahali modely Samsung Galaxy Note II a HTC One X+.

V Android Roka 2012 sa hlasovalo aj o najlepšie tablety či inovácie

Anketa sa nezameriavala iba na Android smartfóny. Do hľadáčika sme si zobrali aj tablety či iné inovácie. Kategóriu Android tablety vyhral Samsung Galaxy Note 10.1 a Inováciám dominoval zaujímavý ASUS PadFone.
31.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+