MojAndroid

Pomaly sa blíži koniec roka a s ním aj naše obľúbené ankety 4ka Android Code 2020 a Nay Android Roka 2020. A práve druhá spomínaná oslavuje v tomto roku už 11. výročie. Vy, naši čitatelia, budete mať opäť možnosť hlasovať nielen za najlepšie Android smartfóny, ktoré nám priniesol uplynulý rok.

Poďme si ale spolu zaspomínať. V najbližších dňoch vám na webe www.MôjAndroid.sk prinesieme sériu článkov, ktoré budú odkazovať na históriu tejto ankety. Pozrieme sa na smartfóny a zariadenia, ktoré vyhrali jednotlivé kategórie v minulých rokoch, ale aj na tie, ktoré s nimi súperili. Tak čo? Ste pripravení?

Rok 2010 v znamení HTC

Áno, presne tak. Dnes už prakticky zabudnutá značka bola pred 10 rokmi na výslní. V roku 2010 mala anketa Android Roka dve hlavné kategórie – Android smartfón a Kompaktný Android. Obe kategórie vyhrali smartfóny od HTC.

HTC Desire HD
HTC Desire HD

Tajwanský výrobca obsadil v hlavnej kategórii dokonca prvé dve priečky. Prvé miesto patrilo modelu HTC Desire HD a druhú priečku získal HTC Desire. Na treťom mieste sa umiestnil Samsung Galaxy S.

Samsung Galaxy S
Samsung Galaxy S

Výherca sa mohol pochváliť na tú dobu obrovským displejom s uhlopriečkou 4,3 palca a rozlíšením 800 x 480 pixelov. Ponúkol 8-megapixelový fotoaparát s možnosťou natáčania HD videa. Batéria mala kapacitu 1230 mAh. HTC Desier HD prišiel na trh s operačným systémom Android 2.2 Froyo.

Android Roka 2010: Výsledky hlasovania

Kategória Android smartfón:

1. miesto: HTC Desire HD
2. miesto: HTC Desire
3. miesto: Samsung Galaxy S
4. miesto: Sony Xperia X10
5. miesto: Acer Liquid Ferrari

Kategória Kompaktný Android

1. miesto: HTC Wildfire
2. miesto: Sony Ericsson Xperia X10 mini pro
3. miesto: Sony Ericsson Xperia X10 mini

Kategória Android tablet

1. miesto: Samsung Galaxy Tab
2. miesto: Dell Streak mini 5
3. miesto: Toshiba Folio 100

Najlepším kompaktným Androidom HTC, nasledovali dve Xperie

Kategóriu Kompaktný Android ovládol smartfón HTC Wildfire. Obsahoval displej s uhlopriečkou 3,2 palca a rozlíšením 320 x 240 pixelov. Vzadu sa nachádzal fotoaparát s rozlíšením 5 megapixelov a nechýbala relatívne silná batéria a kapacitou 1300 mAh.

Sony Xperia X10 Mini Pro

Druhé a tretie miesto sa v tejto kategórii ušlo Xperiám. Konkrétne išlo o modely Xperia 10 Mini a Xperia 10 Mini Pro, ktorá bola charakteristická vysúvacou hardvérovou klávesnicou. Obe Xperie boli extrémne kompaktné.

Hlasovalo sa aj o najlepšie tablety, hry či aplikácie

Kategóriu tabletov ovládol Samsung Galaxy Tab. V roku 2010 sa hlasovalo aj o najlepšie Android aplikácie a hry. Prvé ceny si odniesla aplikácia Facebook for Android a hra Angry Birds.

Kompletné výsledky prvého ročníka ankety Android Roka si môžete pozrieť v článku Hlasovanie Android roka 2010: Najlepšie Androidy sú HTC Desire HD, HTC Wildfire a Samsung Galaxy Tab.

Ďalšie články zo série Android Roka | Retro:

29.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+