MojAndroid

Aj tento rok najväčší slovenský Android portál MojAndroid.sk v spolupráci s českým webom SvetAndroida.cz spustili populárnu anketu Android Roka 2011 o najlepšie Android telefóny a tablety na Slovensku a v Čechách. Do ankety Android Roka boli nominované len tie najlepšie Android zariadenia, ktoré sa dostali na slovenský trh v tomto roku, medzi ktorými sú nominované aj najlepšie smartfóny spoločnosti Sony Ericsson.

 

Hlasovanie v ankete Android roka 2011 prebieha v 4 kategóriách a Sony Ericsson má svoje zastúpenie hneď v 3 kategóriách.

 

Kategória TOP Android smartfón

V tejto kategórii nájdete aj dokonalý telefón s nebezpečnou rýchlosťou a nekompromisným výkonom Sony Ericsson XperiaTM arc S.

Ak hľadáte multimediálny smartfón, ktorý by okrem množstva užitočných funkcií ponúkal aj výnimočný dizajn, potom je Xperia™ arc S presne to, čo hľadáte. Xperia™ arc S vás prekvapí zdokonaleným procesorom 1.4 GHz, najnovšou technológiou Sony 3D Sweep Panorama, 4,2 palcovou dotykovou obrazovkou Reality Display s technológiou Mobile BRAVIA® Engine, 8,1 mp fotoaparátom s videom v HD a jedinečným snímačom Exmor R™ od spoločnosti Sony. Telefón je vybavený najnovšou verziou platformy Android 2.3., takže máte zabezpečený prístup k jedinečnému spoločnému zdieľaniu a objavovaniu zábavných zážitkov s funkciou Facebook inside Xperia™, ako aj k rozsiahlemu svetu vyše 300 000 aplikácií na Android Market. Vďaka novej Xperii™ arc S budete mať prístup k jedinečným službám Sony Entertainment Network – “Music Unlimited” a “Video Unlimited.

 

V kategórii TOP Android je nominovaný aj prvý inteligentný telefón s certifikáciou PlayStation Xperia PLAY.

Xperia™ PLAY je dlho očakávaný mobil, ktorý prináša funkčnosť inteligentných telefónov pre najviac vyťažených a pokročilých používateľov v spojení s intenzívnym zážitkom z hrania hier. Nový herný smartfón s najnovšou platformou Android 2.3. Gingerbread ponúka všetky výhody, ktoré očakávate od existujúceho radu inteligentných telefónov Sony Ericsson Xperia spolu s najlepšou zábavou vo svojej triede. Samozrejmosťou je vynikajúci 5 mp fotoaparát s autofokusom, žiarivý 4-palcový dotykový displej s prvkami na používanie sociálnych sietí. Vysúvací herný panel ukrýva digitálny D-pad, 2 analógové dotykové joysticky, 2 postranné tlačidlá a 4 tlačidlá PlayStation. Optimalizovaný procesor Snapdragon od spoločnosti Qualcomm s 1 Ghz CPU a zabudovaný grafický procesor Adreno GPU zabezpečujú plynulé prehrávanie 3D mobilných hier pri rýchlosti 60 fps a surfovanie na internete s minimálnou spotrebou energie.

 

Kategória Android smartfón

V tejto kategórii nájdete elegantný smartfón so štýlovým kovovým telom Xperia ray. Svojou hrúbkou len 9,4 mm iste zaujme všetky dámy, pretože sa výborne hodí do každej kabelky. Tento smartfón však osloví nie len dámy, ale všetkých, ktorí hľadajú okrem špičkového dizajnu aj množstvo užitočných funkcií. Xperia ray je vybavená výkonným 1GHz procesorom, veľkou 3,3 palcovou dotykovou obrazovkou s vylepšeným kontrastom, sýtejšími farbami a Reality Display s technológiou Sony Mobile BRAVIA® Engine. Vysokovýkonný fotoaparát s rozlíšením 8,1 mp so snímačom ExmorR pre mobilné zariadenia, vám umožní zachytiť vysoko kvalitné, jasné obrázky a HD videá aj pri zlých svetelných podmienkach. Krásne fotografie a videá si môžete vychutnať aj vďaka prednému VGA fotoaparátu a displeju. Samozrejmosťou výbavy telefónu je najnovšia platforma Android Gingerbread 2.3., vďaka ktorej si môžete vychutnať jedinečnú aplikáciu Facebook inside Xperia a prístup k viac ako 300 000 aplikáciám na stránke Android Market.

Kompaktný smartfón Xperia active bol taktiež nominovaný v kategórii Android smartfón. Tento smartfón si obľúbia všetci s aktívnym životným štýlom. Xperia active je odolná voči prachu aj vode, a dokonca obsahuje jedinečnú funkciu ovládania vlhkým prstom. Nájdete v nej všetky nevyhnutné aplikácie spojené s aktívnym životným štýlom, vrátane športových aplikácií, sledovania kondičných úrovní, systém GPS, barometer, kompas, a dokonca monitorovanie frekvencii svojho srdcového tepu a pulzu pomocou technológie ANT+. Telefón je postavený na najnovšej platforme Android Gingerbread 2.3., je vybavený 3-palcovou obrazovkou Reality Display s video procesorom Mobile BRAVIA® Engine, fotoaparátom s rozlíšením 5 mp s možnosťou videozáznamu v HD kvalite a výkonným procesorom 1Ghz. Xperia active je ideálny smartfón pre aktívny život, nabitý funkciami a aplikáciami s príslušenstvom, ktoré vám poskytne zábavu a umožní telefón vziať so sebou všade tam, kde chcete.

 

Kategória Kompaktný Android

Do kategórie kompaktný Android boli nominované naše najmenšie inteligentné telefóny Xperia mini a Xperia mini pro, ktoré sa vďaka svojej veľkosti zmestia do každej kabelky, ba dokonca do vrecka nohavíc. Inovatívne smartfóny Xperia mini a Xperia mini pro sú vybavené 1GHz procesorom Qualcomm SnapdragonTM, zobrazovacou technológiou od firmy Sony, vrátane dokonalej obrazovky Reality Display s video procesorom Mobile BRAVIA® Engine, vďaka ktorému bude váš obraz na 3-palcovej obrazovke s technológiou multi-touch, ostrý a zreteľný za každých okolností.

Výhodou telefónu Xperia™ mini pro je optimalizovaná vysúvacia klávesnica s inteligentnou funkcionalitou Type & Send. V telefóne Xperia™ mini pro je dokonca už predinštalovaný balík Office Suite a McAfee antivírus, čo vám umožní okamžitú a bezpečnú správu dokumentov a správ elektronickej pošty na cestách. Samozrejmosťou výbavy Xperia mini a Xperia mini pro je najnovšia platforma Google Android – Gingerbread 2.3., vďaka ktorej budete mať prístup k vyše 300 000 aplikáciám na Android Market. Vďaka novej integrovanej funkcii Facebook inside XperiaTM môžete zdieľať a komentovať to čo sa vám páči jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Zdokonalené užívateľské rozhranie smartfónu Xperia mini a Xperia mini pro umožňuje zobrazenie až 16 aplikácií na domovskej obrazovke, ktoré si môžete zoskupiť do rozbaľovateľných priečinkov v každom rohu obrazovky. Najmenšie inteligentné telefóny Xperia mini a Xperia mini pro sú smartfóny nabité funkcionalitou, vďaka čomu sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú všetky výhody operačného systému Android a firmy Sony v nádhernom kompaktnom telefóne s jednoduchou obsluhou.

 

Hlasovať o najlepšie Android smartfóny v ankete Android roka 2011 môžete na stránke AndroidRoka.sk až do 31.12.2011 do polnoci. Každý, kto sa zapojí do hlasovania môže vyhrať jednu z 8 cien: 4 x najlepšie Android smartfóny a tablet a 4 x Galaxy Nexus od spoločnosti Google.

 

Pre lokálne informácie o Sony Ericsson zo Slovenskej republiky sledujte:

 

28.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Juraj

    kedy budu vyhlaseni vitazi? niekedy tesne po novom roku?

+