MojAndroid

Včera som napísal článok o tom ako sa môžete zaregistrovať na stránke www.AndroidRoka.sk a sľúbil som, že dnes budem pokračovať návodom na hlasovanie za najlepšie Android telefóny a tablet. Nezáleží na tom či sa najprv zaregistrujete alebo nie, hlasovať môžete aj keď nie ste ešte na stránke prihlásení, ale pred potvrdením vášho hlasovania budete vyzvaní na registráciu.

Hlasovať môžete za jeden telefón v každej zo 4 kategórií: Top Android smartfón, Android smartfón, Kompaktný Android a Android tablet. Stručný popis každej kategórie nájdete priamo na stránke www.AndroidRoka.sk. Hlasovanie začnite buď kliknutím na jeden z odkazov “Nominácia” alebo “Hlasovanie” v hornom menu, alebo kliknutím na jedno z tlačidiel “Hlasuj” pod popismi kategórií.

Na ďalšej stránke sa vám zobrazia nominované telefóny. Telefóny sú rozdelené po kategóriách a každá kategória je zobrazená v rozbaľovacom “boxe”, z ktorých iba jeden je vždy otvorený. Ak ste klikli na jeden z odkazov v hornom menu, bude rozbalená kategória “Kompaktný Android,” inak kategória, na ktorú ste klikli. Telefón, ktorý sa vám páči, vyberiete kliknutím na tlačidlo “Vybrať” zobrazené pod každým telefónom.

Po kliknutí na tlačidlo “Vybrať” sa pozadie telefónu zmení na oranžové a názov telefónu sa zobrazí v záhlaví kategórie.

Ak ste si svoj výber rozmysleli, môžete buď kliknúť na tlačidlo “Vybrať” pri inom telefóne alebo kliknúť na tlačidlo “Zrušiť výber” v pravej časti záhlavia kategórie.

Keď ste už vybrali ten správny telefón z danej kategórie, môžete prejsť na ďalšiu. Ako som už spomenul, ostatné kategórie sú “zbalené.” Pre “rozbalenie” telefónov v inej kategórii je potrebné kliknúť niekam na zelený panel kategórie – na jej názov, na dvojitú šípku dole napravo, v podstate všade okrem tlačidla “Zrušiť výber.”

Takto postupne vyberte telefón, resp. tablet v každej zo 4 kategórií. Keď ste so svojím výberom spokojní, kliknite na tlačidlo “Hlasovať” dole v strede.

Teraz sa vám zobrazí buď váš profil so zoznamom telefónov, za ktoré ste hlasovali, v prípade, že ste už zaregistrovaní a prihlásení, alebo výzva na registráciu či prihlásenie v prípade, že nie ste. Ako som už spomínal, registrácia do ankety je vysvetlená v článku zo včera s názvom Android Roka 2011: ako sa zaregistrovať?. Na vašu emailovú adresu vám je zároveň odoslaný email potvrdzujúci váš výber.

Keď sa teraz vrátite na stránku hlasovania, kategórie, za ktoré ste už zahlasovali sú zobrazené červeným textom a nedajú za rozbaliť. Hlasovať nemusíte za všetky 4 kategórie naraz a v takom prípade sú zablokované iba kategórie, za ktoré ste už hlasovali. Svoj predošlý výber už v tejto fáze nemôžete zmeniť. Vyhrať jednu z cien však môžete vyhrať iba v prípade, že ste zahlasovali vo všetkých 4 kategóriách.

Ak sa vám podarilo zahlasovať, ďakujeme za vašu účasť, a momentálne ste zaradení do žrebovania o 4 ceny – víťazný telefón či tablet z každej kategórie. Chcete svoje šance na výhru nového Android zariadenia zvýšiť? Môžete byť zaradení do žrebovania až o 8 cien! Ako? To vám vysvetlím v článku, ktorý uverejníme tu na stránke www.MojAndroid.sk už v pondelok.

V prípade akýchkoľvek problémov s hlasovaním mi napíšte na emailovú adresu anketa (zavináč) androidroka (bodka) sk, a pokúsime sa to vyriešiť.

10.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+