MojAndroid

V piatok, 30. Septembra sa v Košiciach uskutočnilo druhé stretnutie Android komunity organizované portálom MojAndroid.sk a spoločnosťami HTC a ESET. Ako veľký Androiďák som na takomto stretku nemohol chýbať a už o 15:45 som sa fotil s maskotom pred hotelom Yasmin v Košiciach, kde sa celá akcia konala.

Oficiálny začiatok bol o štvrtej hodine. Zaujali sme miesto v sále hotela, zobrali sme si propagačné materiály a hor sa na prednášky.

Program Android RoadShow:

  • 16,00 – 16,15 MojAndroid.sk – privítanie a otvorenie Android Roadshow
  • 16,15 – 17,15 HTC – predstavenie nových Android smartfónov a tablet HTC Flyer
  • 17,15 – 17,45 ESET – Ondrej Krajč – Chrániť smartfóny?
  • 17,45 – 18,00 prestávka
  • 18,00 – 18,30 Daniel Novák – TV Program – skúsenosti z vývoja a monetizácia
  • 18,30 – 19,00 Martin Adámek – Aj Ty môžeš zarobiť na svojej Android aplikácii (nekonal sa)
  • 19,00 – 19,30 Richard Mihalovič – Android mobile tunning
  • 19,30 – 20,00 Vyžrebovanie výhercu HTC Wildfire S + voľná diskusia

Celý program skvelo moderoval Mišo Chabada a s chalanmi z MojAndroid.sk sa starali o naše pohodlie a zábavu. Fero Chovaňák všetko fotografoval a aby som nezabudol, rozveseľoval nás zelený Androidík, ktorý tam pobehoval :-)

Android RoadShow sa začala privítaním a nasledovali prednášky HTCčka a ESETu. Marko Savkovič z HTC nám po anglicky predstavil nové zariadenia ako aj tablet HTC Flyer a následne Ondrej Krajč zo spoločnosti Eset zodpovedal na otázky či a ako chrániť naše smartphony. Bolo to veľmi fajn, no tie najlepšie prednášky nás ešte len čakali.

Cez prestávku som si pokecal s organizátormi, Mišom Chabadom či Danielom Novákom, no aj tak máme zopár vecí na prebratie ešte, hehe :-D Po prestávke nastúpil Dano s jeho aplikáciou pre Android s názvom TV Program. Sám ho používam a je super. Viete, som rád, že aj v Košiciach, alebo všeobecne na Slovensku máme takých šikovných developerov, ako Dano.

Trošku mi bolo ľúto, že Maťo Adámek ochorel a nemohol sa dostaviť. Na jeho prednášku sme sa všetci tešili. Ale aby som povedal pravdu, chorí sme tam boli viacerí.

Nasledovala vtipná prednáška Riša Mihaloviča o jeho výlete naprieč Slovenskom a s tým spojenej opravy HTC HD2-ky spojenej s tuningom softwaru aj hardwaru. Poviem vám, dobre som sa nasmial. Ako napríklad príhoda s muchou na dotykovom monitore, hehe :-D

Touto prednáškou sa Show pomaly blížila ku koncu. Vyplnili sme formulár na feedback a z týchto formulárov sa vyžreboval výherca nového HTC Wildfire S. Bohužiaľ nebol som to ja, no nevadí, pretože ja mám lepšiu mašinku, na ktorú nedám dopustiť :-) Po vyžrebovaní bol čas na diskusiu a posledné fotky či vyskúšanie zariadení od HTC. Ja som sa porozprával s chalanmi z MojAndroid.sk, ktorí sú skvelí a ďakujem im. Urobili sme zopár fotiek a pobrali sa domov.

Môj blog: lukasmatta.eu

 

3.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+