MojAndroid

Android je kráľom mobilného trhu a nikto nás nepresvedčí o opaku. Rast podielu tohto mobilného operačného systému narástol v posledných mesiacoch najviac za posledné roky a aktuálne Android nájdete na 3 zo 4 predaných mobilných zariadení. Konkurentom tak nezostáva nič iné, ako ďalej bojovať proti zelenému gigantovi, ktorý je tak dobrý, že ho dokonca obvinili z monopolizácie.

Náš tip
Android Marshmallow rastie pomalšie ako Lollipop, pozrite si najnovšie štatistiky

Najnovšie štatistiky, ktoré zverejnila spoločnosť Kantar Worldpanel, hovoria o tom, že koncom mája 2016 zaznamenal Android v 5 hlavných krajinách Európskej únie (EU5) nárast až 7,1% (na 75,6%), pričom v USA narástol o 7,3% na 65,5%, čo je vzhľadom na silnú fanúšikovskú základňu spoločnosti Apple veľký úspech. V Číne Android narástol o 6% na 77% podiel, pričom iOS klesol o 4% na približne 21,2%. Celkovo sa tak dá povedať, že Android nájdeme na približne 75% všetkých mobilných zariadení.

Android historia

Konkurenti zaostávajú najmä preto, že ich systémy sa nachádzajú v zariadeniach, ktoré vyrába iba 1 alebo veľmi malé množstvo výrobcov. Napríklad v krajinách EU5 má iOS podiel iba 18,9%, zatiaľ čo Windows Phone nájdeme iba na 4,9% zariadení. Medzi najobľúbenejšími výrobcami sa nachádza Samsung, ASUS, Motorola (Lenovo) a LG. Najviac narástol podiel Moto zariadení, ktoré si voči minulému roku polepšili zo 6,9% na 9,8% celkového podielu trhu. Štatistiky o podiele Androidu však nepočítajú s najnovšími Android zariadeniami, napríklad so Samsungom Galaxy S7. Jeho predajnosť by mala ešte o niečo zvýšiť náskok Androidu na trhu.

Zdroj: AndroidAuthority

12.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+