MojAndroid

Hoci Android Q ešte stále nebol oficiálne uvedený do prevádzky a od predstavenia jeho funkcií ubehol len týždeň, objavili sa už prvé informácie o Androide R. Podľa nich by mal dostať podporu spájania snímkov obrazovky. To vám umožní urobiť screenshot dlhší než je pôvodné zobrazenie. Aj keď niektoré nadstavby to už dlhší čas podporujú, teraz by išlo o natívnu funkciu.

Už nielen v nadstavbách

Nadstavby operačného systému sú skvelé v tom, že do nich môže výrobca schovať vlastné nápady. Tie môžu systému veľakrát pomôcť, alebo uľahčia ľuďom bežnú prácu s mobilom. Jednou z takých možností je aj spájanie screenshotov, ktoré ale lepšie vystihuje anglický názov “scrolling screenshot”.

android q scrolling screenshot
Vďaka “scrolling screenshot” je možné zachytiť viacej obsahu na obrazovke smartfónu

V minulosti sme sa s ňou stretli napríklad v nadstavbe EMUI, kde ju nazvali “Scrollshot”. V princípe ide o to, že keď urobíte snímku obrazovky a potvrdíte možnosť Scrollshot, telefón začne sám “scrollovať” stránku nižšie a snímať ju. Tak sa na jednom screenshote objaví aj to, čo by sa tam inak nezmestilo.

Zatiaľ nič nie je isté

Keďže sme ešte veľmi ďaleko od oficiálneho predstavenia Androidu R, je dosť možné, že na funkciu sa dovtedy aj zabudne. Stáva sa totiž, že Google ohlási nejakú funkciu, ale pri dokončovaní alebo vývoji ju vypustí, lebo ju nepovažuje za potrebnú. Uvidíme, ako to bude so spájanými screenshotmi. Potešili by ste sa tejto funkcii? Chýba vám spájanie screenshotov na vašom smartfóne?

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Q: Aké novinky prinesie nový operačný systém? | Google I/O 2019

Náš tip
Google uviedol 53 emotikonov s neutrálnym pohlavím

18.5.2019
Zdroj: PhoneDog
 • Kubo S

  Google by mal hlavne už konečne vyriešiť dodávanie bezpečnostných aktualizácií pre zariadenia, tlačiť na výrobcov..máme tu project treble a stále sa nič nezmenilo..

  • Spixy

   ja už mám májový security update tak sa nešťažujem :)

 • patoo

  Ani som nevedel že také mám. Ale skúšam to a nejde to. Po tom čo urobím screenshot mi ti ponúkne sekvenčné snímanie tak na nho kliknem a potom to co ci pise na obrazku akurat tomu nerozumiem. Stláčam posúvam skúšam ale nič.

 • patoo

  Ani som nevedel že také mám. Ale skúšam to a nejde to. Po tom čo urobím screenshot mi ti ponúkne sekvenčné snímanie tak na nho kliknem a potom to co ci pise na obrazku akurat tomu nerozumiem. Stláčam posúvam skúšam ale nič. https://uploads.disquscdn.com/images/effe67f92f84474799913d1f892ac24e4fda3382edb884c58c9898dadf49d54b.png

+