MojAndroid

Nová verzia operačného systému Android so sebou pravidelne prináša množstvo zaujímavých noviniek. Hoci najviac pozornosti sa často venuje tým, ktoré sú viditeľné na prvý pohľad, používatelia často oveľa viac získajú vďaka optimalizácii a úpravám vo vnútri systému. To je aj prípad novej funkcie v systéme Android Q, ktorá bude limitovať počet Wi-Fi skenovaní, ktoré budú môcť aplikácie vykonať na pozadí. To sa však mnohým vývojárom nepáči.

Google chce šetriť batériu, vývojári chcú funkcie

Google chce prostredníctvom tohto obmedzenia zlepšiť výdrž batérie v Android smartfónoch. Niektorí vývojári však časté skenovanie Wi-Fi sietí využívajú napríklad na zlepšenie navigácie vo vnútri budov, analyzovanie pokrytia Wi-Fi signálom a ďalšie funkcie. Konkrétnu sťažnosť podali vývojári aplikácie ElectroSmart, ktorá skenuje intenzitu rôznych signálov za účelom obmedzenia vystavovania sa RF radiácii.

Google chce obmedziť počet možných skenovaní na štyri v priebehu dvoch minút pri aplikáciách, ktoré sú otvorené na popredí a na jedno skenovanie za pol hodinu pri aplikáciách, ktoré fungujú na pozadí. Aplikácia ElectroSmart pritom doposiaľ ponúkala zobrazenie intenzity rôznych signálov (Wi-Fi, 2G, 3G, 4G, Bluetooth) v reálnom čase, pričom skenovania robila každých päť sekúnd.

Google neustúpi

Google na sťažnosť zareagoval s tým, že sa jej aktuálne nebude ďalej venovať. Spoločnosť dodala, že toto obmedzenie bude možné obísť na telefónoch s ROOT oprávneniami, avšak to už pre drvivú väčšinu používateľov nie je vôbec zaujímavé. Zdá sa, že Google bude v tomto smere neoblomný a vývojári podobných aplikácií budú musieť nájsť iné funkcie, ktorými zaujmú používateľov.

Verzia: 1.13
Aktuálna cena: Zdarma
28.5.2019
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+