MojAndroid

Android Pie bol prvý Android, ktorý priniesol zabudované ovládanie gestami. Od tej doby jeho obdoby priniesli výrobcovia v nadstavbách, ktoré boli o čosi lepšie. Systémové gestá Androidu 9.0 sa stretli so zmiešanými názormi, a preto teraz Google pracuje na ich vylepšení.

Rozporuplné a komplikované riešenia

Bol to pravdepodobne zas a raz Apple, ktorý spustil masovú vlnu nejakého trendu. Keď predstavil model iPhone X bez domovského tlačidla, začalo byť populárne ovládanie gestami. Sám Google ich implementoval do svojho operačného systému. Neskúsenosť v tomto obore a snaha neopičiť sa po konkurencii ale viedla k divným riešeniam a ľudia na výsledok reagovali sporne. Preto sa Google teraz pracujúci na Androide Q rozhodol vylepšiť ovládanie gestami, aby bolo úplne prirodzené. Odnesie si to tlačidlo Krok späť, ktoré úplne vymizne.

Nové gestá Androidu Q by mali byť jednoduchšie a príjemnejšie na používanie
Nové gestá Androidu Q by mali byť jednoduchšie a príjemnejšie na používanie

Ľudia majú radi skôr jednoduché veci

O tom, že mnohí ľudia sú v dnešnej dobe leniví niet pochýb. Možno aj preto sa mnohým z nich gestá Androidu Pie nepáčili. Boli príliš zložité. No a pre tých menej lenivých boli zase nepraktické. Google si je toho vedomý a chystá zmenu. Gestá pre Android Q budú oveľa jednoduchšie.

  • ťuknutie na tlačidlo: Domov
  • dlhé podržanie tlačidla: vyvolanie Google Assistenta
  • krátke potiahnutie dohora: Nedávne aplikácie
  • dlhé potiahnutie dohora: Zoznam aplikácií
  • posúvanie doprava: Prechádzanie nedávnych aplikácií
  • krátke posunutie doprava: Posledná zatvorená aplikácia
  • posunutie doľava: Krok späť

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Pozrite si Android Q na prvom videu v porovnaní s Androidom 9.0 Pie
Náš tip
Prinesie Android Q svoje vlastné Face ID?
Náš tip
Dátum tohtoročnej konferencie Google I/O 2019 konečne potvrdený
20.2.2019
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+