MojAndroid

V najnovšom Androide Q Developer Preview spoločnosť Google ukázala svoje nové gestá pre navigáciu v smartfóne. Štatistiky nasvedčujú tomu, že priemerný používateľ smartfónu použije tlačidlo “Späť” 120 až 150-krát denne. Niet tak pochýb o tom, že spôsob navigácie v smartfóne je priam kmeňovým faktorom.

android-q-beta-3-google-assistant-corner-swipe-1
Takto vyvoláte Google Asistenta v Androide Q.

Výber na strane výrobcu a samotného používateľa

Napriek tomu, že sa mnohým mohlo zdať, že používatelia Androidu Q budú oddaní novému spôsobu navigácie za pomoci gest (namiesto klasickej trojice tlačidiel, ktorá sa používa takmer od počiatku Androidu až dodnes), Google chce byť ústretový voči výrobcom a ponúkne im možnosť presadiť si ich vlastnú možnosť navigácie pre celý systém. Skvelými spôsobmi navigácie disponujú napríklad modely od spoločností OnePlus a Motorola. Google totiž vidí ich nové gestá z Androidu Q ako “voliteľnú možnosť”. Aj keď vývoj skvelých tlačidiel či gest je pre výrobcov výzvou, chcú to nechať práve ne nich.

Mnohí si žiadajú trojicu Android tlačidiel, namiesto akejkoľvek inej možnosti (Samsung Galaxy S8).

Už dnes viacero výrobcov dáva používateľom možnosť výberu. Nesmieme zabudnúť spomenúť ani takých gigantov, akými sú Huawei či Xiaomi, ktorých smartfóny vám ponúknu hneď tri možnosti navigácie, vrátane klasiky v podobe troch tlačidiel a šikovných gest.

Aký spôsob navigácie v systéme používate na svojom zariadení?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Google Pixely pravdepodobne dostanú s Android Q automatickú detekciu autohavárie
Náš tip
Google uviedol 53 emotikonov s neutrálnym pohlavím
Náš tip
Osem Huawei a Honor zariadení, pre ktoré je potvrdený Android Q

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+