MojAndroid

Len pred niekoľkými hodinami uvoľnil Google dovedna piatu beta verziu pripravovaného Androidu Q. Tá prináša množstvo vylepšení a zároveň nám dáva príležitosť nahliadnuť na to, čo bude novú verziu systému zeleného robota zdobiť. Ako píše portál Phone Arena, jednou z vítaných noviniek má byť napríklad jednoduchšia možnosť stiahnutia lišty upozornení.

Lepšie neskoro ako nikdy

Uhlopriečky displejov na našich telefónoch sa neustále zväčšujú. Celkovej ergonómii súčasných smartfónov síce pomohlo zmenšovanie okrajov, no fyziku sa oklamať jednoducho nedá. Čím sú teda na telefónoch väčšie obrazovky, tým je väčšia pravdepodobnosť, že budete musieť pri ich ovládaní prehmatávať. Doposiaľ sa tomu nedalo vyhnúť najmä pri spomínanom sťahovaní notifikačnej lišty. Palcom ste totiž museli dosiahnuť až na vrchný okraj displeja, čo nie je vôbec pohodlné. Teraz si to už konečne uvedomili aj vývojári spoločnosti Google, ktorí sa rozhodli túto formu týrania používateľov Androidu ukončiť.

Nová beta verzia Androidu Q totiž natívne zvládne to, čo vám dnes umožnia len niektoré nadstavby systému či launchery tretích strán. Pre stiahnutie lišty upozornení vám tak po novom bude stačiť potiahnuť po domovskej obrazovke prstom zhora nadol.

Náš tip
Android Q zrejme prinesie natívnu podporu zabezpečenia tvárou

Je pritom úplne jedno, v akej časti displeja toto potiahnutie vykonáte, vždy sa vám otvorí lišta upozornení. Ide síce o drobnosť, no takú, ktorá vám dokáže zjednodušiť každodenný život. Nehovoriac o tom, že vplyvom prehmatávania smartfóny z rúk vypadávajú častejšie. Možno vás teda Android Q touto malou fičúrkou zachráni pred rozbitým displejom.

12.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+