MojAndroid

Zaujímavých pokusov o zobrazenie Android smartfónov na monitoroch sme videli už niekoľko. Asi najznámejším je riešenie DeX od Samsungu, no už prakticky každý výrobca ponúka niečo podobné. Samotný Android však nie. To by sa malo s príchodom Androidu Q zmeniť.

Teraz sa objavilo video od vývojára Daniela Blandforda, ktoré ukazuje desktopový režim Androidu Q v plnej kráse. A vyzerá to parádne. Na videu je použitý smartfón Essential Phone, na ktorom je nainštalovaná najnovšia beta verzia Androidu Q. Ten je káblom pripojený k monitoru a pravdepodobne pomocou bluetooth aj ku klávesnici.

Ukážka obsahuje aj otváranie nových aplikácií v oknách a prácu s nimi. Systém vyzerá veľmi dobre a konzistentne. Brandford používa vlastný launcher, ktorý beží na Androide Q beta. Ak by ste to chceli vyskúšať aj vy, zatiaľ máte smolu. Jedine že by ste si vyvinuli svoj vlastný launcher, ktorý dokáže využiť desktop mód Androidu Q. Desktopový mód Androidu momentálne vyzerá takto:

Oproti launcheru od Brandforda vyzerá ten natívny oveľa nudnejšie. Aplikácie môžete stále na plochu pridať a spúšťať ich odtiaľ, no to je po funkčnej stránke prakticky všetko. Ak by takto podobne vyzeral desktopový mód na Androide Q, určite by sme sa mali na čo tešiť. Posunulo by to využitie smartfónov zase o krok dopredu. Čo poviete? Môže byť?

Náš tip
Android Q: Aké novinky prinesie nový operačný systém? | Google I/O 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+