MojAndroid

Nová verzia systému Android má byť predstavená už čoskoro. Hoci stále nepoznáme jej presné označenie, dozvieme sa ho pravdepodobne už v tomto alebo budúcom mesiaci. Ešte predtým než nám ho ale Google odhalí, vydal v poradí šiestu beta verziu tohto pripravovaného systému. Tá prináša viaceré novinky, ktoré sú skryté najmä “pod kapotou”. Informoval o tom AndroidCentral.

Vylepšenie za základe spätnej väzby

Aktualizácia Android Q Beta 6 sa začala na podporované zariadenia šíriť v minulom týždni. V zásade je určená najmä pre vývojárov aplikácií, ktorí tak môžu svoj softvér prispôsobiť novej verzii Androidu skôr, než sa dostane medzi bežných spotrebiteľov. Obsahuje najmä vylepšenia skryté v jadre systému, ktoré si my, bežní spotrebitelia, nijako nevšimneme. Na druhú stranu sa ale dostalo aj na jedno zlepšenie, ktoré si všimnú všetci. Reč je o ovládaní gestami, ktoré Google zlepšoval takmer v každej novej beta verzii Androidu Q.

Náš tip
Pre Android Q je pripravených 65 nových emotikonov

V tej poslednej tomu taktiež nie je inak. Softvérový gigant vypočul spätnú väzbu od používateľov a na jej základe ovládanie gestami upravil. V prvom rade doň bolo implementované obmedzenie pri vykonávaní gesta späť. Vďaka tomu by viac pri ovládaní aplikácií nemalo dochádzať k neúmyselnému vyvolania spätného kroku. No a druhou novinkou je, že si citlivosť spätného gesta budete môcť v nastaveniach prispôsobiť. Podľa všetkého sa takto upravené ovládanie gestami dostane aj do finálnej verzie Androidu Q a je teda pravdepodobné, že sa s ním stretnete aj vy.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+