MojAndroid

Ďalším príslušenstvom, ktoré sme mali možnosť otestovať, je novinka od spoločnosti Prestigio, ktorá je vo svete známa výrobou smartfónov a tabletov za prívetivé ceny. Dnes vám však neprinášame recenziu na tablet ani smartfón, ale na príslušenstvo, ktoré využijete s oboma zariadeniami – externú nabíjačku Prestigio Power Bank.

prestigio_power_bank_4

prestigio_power_bank_4
Batéria Prestigio Power Bank PBC01080BK môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Prestigio vsadilo pri výrobe svojej novej externej nabíjačky na kvalitu a vzhľad, ktorý je nevtieravý a pritom zaujme. Externá nabíjačka Prestigio Power Bank však v sebe ukrýva mnoho vlastností, ktoré vás zaujmú aj pri druhom pohľade. Za jej najväčšiu prednosť sa dá totižto považovať režim duálneho nabíjania, kedy z nabíjačky dokážete vydávať energiu pre smartfón aj tablet súčasne. Poteší však aj svojou kapacitou, ktorá v nami testovanej vzorke predstavovala 8000 mAh. Prestigio však na trh uviedol aj externú nabíjačku Prestigio Power Bank s menšou kapacitou 4000 mAh, tá je oproti väčšiemu súrodencovi iba tenšia o 7 mm.

Konštrukcia | Pôsobí masívne, aj vďaka vyššej hmotnosti

Externá nabíjačka Prestigio Power Bank ponúka rozmery 105 x 72 x 20 mm, v prípade menšej batérie s kapacitou 4000 mAh hrúbka dosahuje iba 13 mm. Samotná nabíjačka váži 270 gramov, čo určite pocítite, ak ju budete nosiť vo vrecku nohavíc, kde sa inak pohodlne zmestí. Odporúčame vám ju teda nosiť skôr v batohu alebo taške, kde sa váha popri iných veciach “stratí”.

prestigio_power_bank_1

Materiál, z ktorého je externá nabíjačka Prestigio Power Bank vyrobená, je plast. Ten ponúka matnú povrchovú úpravu, ktorá nielenže eliminuje zbytočné odrazy svetla, ale ponúka aj vyššiu istotu pri držaní nabíjačky v ruke. Celkovo na nás Prestigio Power Bank pôsobí masívne a pevne, čo je v prípade takéhoto príslušenstva určite plusom. Prednú časť skrášľuje veľký nápis Prestigio, ktorý nájdeme presne v strede. Po jeho ľavici sa nachádza aj logo výrobcu. Opačná, zadná strana obsahuje názov a technické špecifikácie nabíjačky. Na jej ľavej strane nájdeme popisy jednotlivých USB vstupov a v dolnom ľavom rohu sa nachádza aj tlačidlo vypínania, ktoré zároveň slúži ako kontrolná LED dióda. Tá vás informuje o tom, či je batéria zapnutá, či nabíja pripojené zariadenie, ale aj to, koľko kapacity v batérii ostáva.

prestigio_power_bank_6

Najdôležitejšou časťou externej nabíjačky Prestigio Power Bank je jej bočná strana, ktorá obsahuje trojicu USB slotov. Dva z nich ponúkajú klasickú veľkosť a slúžia na nabíjanie mobilných zariadení ako tablety, smartfóny, fotoaparáty alebo iné zariadenia s možnosťou nabitia cez USB. Tretí zo slotov je typu microUSB a slúži na nabitie samotnej externej nabíjačky. Tú v prípade 8000 mAh kapacity nabijete za 8 hodín, pri polovičnej kapacite vám na plné nabitie postačia 4 hodiny. Na nabíjanie môžete využiť káble, ktoré nájdete v balení. Nachádza sa tu 20 cm kábel USB – microUSB pre nabíjanie smartfónov a tabletov, redukcia, ktorá zmení microUSB koncovku na typ miniUSB a nájdete tu aj napájací kábel s “okrúhlym” konektorom pre nabíjanie iných malých elektrospotrebičov.

prestigio_power_bank_3 prestigio_power_bank_2

Nabíjanie zariadení | Závisí od kapacity a počtu

Kapacita batérie 8000 mAh postačí na niekoľko plnohodnotných nabití smartfónu, ale aj tabletu. Pri prepočte cyklov nabitia treba počítať s 5-10% stratou energie, takže teoreticky by ste mali nabiť zariadenie s 2000 mAh kapacitou niečo menej ako 4-krát. Takýto princíp a postup sa nám overil aj v praxi, kedy sme s Prestigio Power Bank dokázali nabiť smartfón Sony Xperia Z s kapacitou batérie 2330 mAh plnohodnotne 3 krát, pričom na štvrtýkrát sme ho nabili na úroveň 25%. Pri súčasnom nabíjaní 2 zariadení však treba počítať s oveľa rýchlejšou spotrebou energie a rovnako aj väčším zahrievaním, takže vám odporúčame v tejto situácii externú nabíjačku nechať položenú na stole alebo inej pevnej podložke, ktorá sama o sebe nevyžaruje ďalšie teplo. Pozor tiež treba dávať na priame slnečné lúče, ktoré batériu kvôli čiernej farbe zahrejú na nepríjemnú teplotu.

prestigio_power_bank_7

Hodnotenie | Prestigio Power Bank zaujme nielen vlastnosťami, ale aj cenou

Prestigio Power Bank je naozaj zaujímavou externou nabíjačkou. Ponúka výborné spracovanie a vlastnosti, ktoré zaujmú naozaj každého, kto hľadá zdroj energie na cesty. Kapacita 8000 mAh ponúka energetické riešenie aj na niekoľko dní, čo oceníte nielen pri kempovaní, ale aj počas letných festivalov. Za výhodu tejto nabíjačky môžme označiť aj zaujímavú kontrolnú LED diódu vrámci tlačidla vypínania a rozhodne poteší aj niekoľko káblov v balení, ktoré vám pomôžu s nabitím vášho tabletu alebo smartfónu. V neposlednom rade vám padne Prestigio Power Bank do oka vďaka svojej cene, ktorá momentálne začína na hranici 33 EUR. Aktuálnu cenu môžete nájsť na Heureka widgete zobrazenom nižšie.

prestigio_power_bank_5

Graf ceny produktu Batéria Prestigio Power Bank PBC01080BK poskytuje server Heureka.sk

Zariadenie zapožičala spoločnosť Prestigio.

10.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+