MojAndroid

Reggie Middleton, analytik, ktorý predpovedá skoré zosadenie Apple z trónu tabletov Androidom, nemusí byť ďaleko od pravdy so svojim tvrdením, zvlášť, keď sa pozrieme na tabuľku, ktorá hovorí o vývoji trhu s tabletmi za posledné dva roky, kedy iPad pomaličky stráca dych, zatiaľ čo Android tablety postupne rastú a za iPadmi zaostávajú už len o 10 percent.

Tento trend rastu Android zariadení je badateľný nielen v trhovom segmente smartfónov, ale čoskoro (možno už ďalší štvrťrok) sa prejaví aj v segmente predaja tabletov. A zdá sa, že tento trend nezastaví ani nový iPad, ktorého cena je pomerne závratne vysoká. Analytici sa pozreli preto aj na ceny jednotlivých iPad zariadení, vrátane toho nového a zistili, že až 50 percent celkovej ceny tvorí marža pre spoločnosť Apple.

Predpoklad rastu umocňuje niekoľko faktov: príchod a rozšírenie Ice Cream sandwich, rozmanitosť zariadení postavených na OS Android, otvorený OS je lepší, ako uzavretý model podnikania iOS. Pomer cena/výkon je pri zariadeniach Android v jeho prospech.

Nechajme sa teda prekvapiť budúcimi štatistikami, možno už čoskoro bude vo svete viac Android tabletov ako tabletov s iOS.

Zdroj: Androidauthority.com

4.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+