MojAndroid

Pokiaľ sa nachádzate v zahraničí a neovládate jazyk, ktorým hovoria domáci, prekladač vám s tým môže pomôcť. Rovnako sa hodí pri výučbe nových slovíčok jazyka, ktorý sa učíte. Na operačný systém Android ich existuje naozaj veľké množstvo a my vám prinášame zoznam niektorých zaujímavých, ktoré stoja za vyskúšanie.

Náš tip
4 zaujímavé aplikácie, s ktorými zaručene nevysmädnete
Náš tip
Ako zobraziť všetky kúpené aplikácie a mikrotransakcie v obchode Play | NÁVOD

Prekladač Google

Tento prekladač asi predstavovať nemusíme. Pozná ho snáď každý. Google prekladač je naozaj veľmi silným nástrojom na prekladanie slov či celých textov, pričom podporuje až 103 jazykov, medzi ktorými dokáže prekladať. Slovenčina medzi nimi samozrejme nechýba. Pre jeho používanie odporúčame byť online, no pokiaľ ho chcete využívať offline, žiadny problém. Stačí vojsť do nastavení a stiahnuť jazyky, medzi ktorými chcete prekladať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Slovak – English offline dict.

Veľmi obľúbeným “slovníkom do vrecka” je aplikácia s názvom Slovak – English offline dict. Jej hlavnou výhodou je to, že funguje offline, stačí stiahnuť príslušný jazyk a na prekladanie nebudete potrebovať prístup k internetu. Vývojár udáva, že podporuje 100 tisíc slov, takže s nedostatkom slovnej zásoby by už nemal byť problém. Vývojár má k dispozícii na stiahnutie aj verziu so slovensko-nemeckým prekladom, prípadne prekladmi medzi inými svetovými jazykmi. Slovenčina ale funguje len s angličtinou a nemčinou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Slovenský-anglický slovník

Vývojár s menom AllDict ponúka širokú škálu prekladačov zo slovenčiny do rôznych svetových jazykov. Výhodou aplikácií je, že dáta sú offline, takže nie je potrebný prístup k internetu. Zaujímavosťou je aj fakt, že slovník ponúka aj možnosť vypočuť si výslovnosť prekladaných slov, takže sa vám už nestane, že by ste niektoré slovíčka vyslovovali zle. Obsahuje aj funkciu trénovania slovíčok, stačí si do “trénera” pridať tie, ktoré neovládate a aplikácia vás bude učiť pomocou rôznych cvičení.

Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.1
Aktuálna cena: Zdarma

Slovník Offline

Slovník Offline je, ako už názov hovorí, offline prekladačom. Stiahnete si požadované jazyky a môžete začať vyhľadávať slovíčka. Tento slovník je prekladový a aj výkladový, takže pokiaľ nájdete slovíčko v cudzom jazyku, nielenže vám ho preloží, ale aj vysvetlí jeho význam v pôvodnom jazyku.

Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1
Aktuálna cena: Zdarma

Nenašli ste tu svoj obľúbený? Pokiaľ používate nejaký prekladač, s ktorým ste spokojní, neváhajte a podeľte sa oň s nami v komentároch.

25.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+