MojAndroid

Nahrávanie hovoru počas telefonovania je jednoznačným zásahom do súkromia druhej volajúcej osoby. V rôznych krajinách v tomto smere platia rôzne právne úpravy a aj z tohto dôvodu je pre spoločnosť Google ťažké implementovať túto funkciu do svojho mobilného systému. Oficiálne API pre nahrávanie hovor bolo odstránené z Android Os už vo verzii 6.0 Marshmallow, ale tvorcovia aplikácií tretích strán dokázali ponúknuť alternatívne aplikácie pre túto funkciu a viacerí výrobcovia ju do svojich smartfónov implementovali aj sami v rámci svojej nadstavby. Po zverejnení finálnej verzie Android 9.0 Pie sa ale zdá, že už odzvonilo aj aplikáciam tretích strán pre túto funkcionalitu.

Podľa PiunikaWeb, tvorcov dvoch populárnych aplikácií na záznam hovorov, už nie je možné v rámci nového Android 9.0 Pie nahrávať hovory bez rootu. Tvorcovia Call Recorder – ACR  o nepríjemnej novinke informovali používateľov na fóre. Tvorca Call Recorder BoldBeast tvrdí, že root je jediná možná cesta. Pôvodne sa špekulovalo, že Google pridá do systému špeciálny tón, ktorý bude každých 15 sekúnd upozorňovať druhú stranu na nahrávajúci sa hovor. Podľa ďalších špekulácií mal Android 9.0 Pie podporovať nahrávanie hovorov priamo. Nič z toho sa ale nepotvrdilo.

Náš tip
Ktoré smartfóny dostanú nový systém Android 9.0 Pie? | ZOZNAM
17.8.2018
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+