MojAndroid

Už je to pár dní, čo spoločnosť Google oficiálne predstavila svoj nový Android 9 Pie, ktorý vyšiel na zariadeniach Pixel/Pixel XL, Pixel 2/Pixel 2 XL a Essential Phone. Android Pie sa samozrejme nezaobišiel bez veľkého boomu, avšak používatelia produktov Samsung Gear až takí nadšení teda neboli.

Používatelia boli nútení vytvoriť vlastné fixy

Viacerí z používateľov týchto produktov okamžite na rozličné fóra hlásilo, že nový Android Pie značne znefunkčnil niektoré (alebo aj všetky) funkcie ich Gear Sportov, Gear S3, Gear Fit 2 a iných. Zariadenia, ktoré boli spárované s ne-Samsung smartfónmi vyžadovali inštaláciu rozličných Samsung aplikácií a vyzeralo to tak, že od beta verzie Android P sa Samsungu ešte neuráčilo aktualizovať svoje aplikácie na podporu novej verzie operačného systému. Niektorí z používateľov dokonca vytvorili dočasný fix, ktorý umožňoval bežať Gear zariadeniam na Android Pie.

Samsung sa medzičasom však spamätal a vydal podporu Android 9 Pie pre svoje Gear produkty. Tá je súčasťou aktualizácie v2.2.21.18080361 a tiež došlo k premenovaniu značky “Samsung Gear” na “Galaxy Wearable”.

Ďalšie články k téme: 

Náš tip
HMD sľubuje, že všetky Nokie dostanú aktualizáciu na najnovší Android Pie

16.8.2018
Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+