MojAndroid

Rok 2015 bude v oblasti platenia mobilmi prelomovým. Svoje bezkontaktné platby mobilom predstavil nielen Apple, ale aj Google. Poznáte ich pod názvom Android Pay (predtým známe ako Google Wallet) a v USA majú používatelia také šťastie, že si túto službu už môžu stiahnuť vo forme aplikácie z obchodu Play a platiť svojim mobilom. Jediné, čo potrebujete, je zariadenie s NFC pripojením a Androidom 4.4 a novším.

android-pay-titulka

Náš tip
Google spúšťa vlastnú platobnú službu Android Pay [MWC 2015]

Používanie tejto služby je ale nateraz veľmi obmedzené. Používať ho môžu len používatelia vo vybraných krajinách USA a aj tí majú s nastavením svojich platobných kariet množstvo problémov. Veríme však, že tie odstráni najbližšia aktualizácia. O tom, kedy táto služba príde do Európy a na Slovensko zatiaľ nemáme žiadne informácie, no v tomto prípade môže ísť o mesiace až roky, pokiaľ bude služba implementovaná aj v sieti našich obchodov. Okrem funkčnej mobilnej aplikácie a správne nastavenej platobnej karty je totižto potrebné platiť aj cez platobný terminál s podporou Android Pay. Google už čoskoro prinesie Android Pay cez OTA aktualizáciu všetkým, čo aktuálne používajú (ako predinštalovanú aplikáciu) Google Wallet. Uvidíme, čo sa v najbližšom období zmení a o novinkách z tejto oblasti vás budeme informovať.

Zdroj: GSMArena

21.9.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+