MojAndroid

Už o dva mesiace by mala spoločnosť Google oficiálne predstaviť nový Android verzii 9.0. Jeho meno by malo začínať písmenom P, ale celý názov je stále predmetom špekulácií. Minulý mesiac Google vypustil pre developerov preview verziu tohto systému. Z nej sme sa dozvedeli veľa nových funkcií, ktoré má Android P priniesť ako napríklad podpora výrezu v displeji, zmeny v UI alebo notifikačnej lište, zmeny v kopírovaní textu alebo podpora viacerých fotoaparátov. Zmenou by mala prejsť aj funkcia Always on displej.

Náš tip
Android P umožní využívať smartfón ako touchpad alebo klávesnicu

Okrem toho, že konečne začne ukazovať stav batérie v percentách, si bude môcť používateľ smartfónu s Android P zmeniť pozadie tejto funkcie. Doteraz Always on displej zobrazoval len biele písmo na čiernom pozadí. Člen XDA Mishaal Rahman teraz dekompiloval SystemUI APK z Google Pixel 2 XL na ktorom bežala preview verzia Android P a našiel v ňom kód, ktorý naznačuje možnosť zmeny pozadia u Always on displeja. Dá sa predpokladať, že tak ako si dnes bežne vyberáme tapetu pre domovskú alebo uzamknutú obrazovku, tak si ju vyberieme aj pre režim Always on displeja. Vynára sa ale otázka, aký to ma zmysel, keďže tmavé pozadie má svoj dôvod. Pri tmavom pozadí pixely AMOLED displejov nespotrebúvajú energiu.

12.4.2018
Zdroj: AndroidAuthority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+