MojAndroid

Počas konferencie Google I/O, ktorá sa len zopár chvíľ dozadu uskutočnila v americkej kalifornii, bolo odhalených množstvo zaujímavých noviniek. Viaceré z nich sa pritom týkali nielen samotného vyhľadávacieho giganta, ale aj pripravovanej novej verzie systému Android. Jednou z nových funkcii tohto mobilného OS bude takzvaná “radosť z omeškaného”.

Náš tip
Android P Beta program je spustený | Google I/O 2018

Vývojári pracujúci v spoločnosti Google sú si veľmi dobre vedomí toho, v akej rýchlej a hektickej dobe žijeme. Behom jediného dňa sme nútení spracovať ohromné množstvo rôznych informácií, pričom drvivú väčšinu z nich sa dozvedáme cez náš smartfón. Nanešťastie, veľké množstvo z týchto informácií je pre nás nedôležitých. Google sa tak rozhodol do novej verzie Androidu implementovať funkciu, ktorá vám pomôže lepšie zorganizovať čas, ktorý na svojom smartfóne trávite.

Inteligentné “vyblednutie ikon”

V Androide P totiž budete môcť jednoducho zistiť, koľko času investujete do prehliadania internetu, skrolovania sociálnych sietí, alebo napríklad pracovania. Pre používanie každej aplikácie si tak používateľ bude môcť nastaviť časový limit, počas ktorého ju chce v jednom dni používať. Po prekročení tohto časového limitu sa následne na domovskej obrazovke zmení ikonka danej aplikácie z farebnej na čiernobielu. Používateľ nového Androidu tak bude na prvý pohľad vedieť, že danú aplikáciu už v tomto dni používal dosť.

Okrem toho si bude možné nastaviť čas, v ktorom sa nezmení na čiernobielu len ikona, ale celý operačný systém. Takto sa Android bude snažiť naznačiť svojim používateľom, že je čas ísť do postele. Navyše, nová verzia Androidu tiež dokáže automaticky zapnúť režim nerušiť po položení telefónu displejom nadol. Počas toho, ako budete mať svoj smartfón takto otočený vám teda budú prichádzať upozornenia len od prioritných kontaktov. Používanie každej z týchto funkcií však bude voliteľné.

Upozorní vás aj YouTube

Podobná funkcia má byť ešte počas tohto roka integrovaná aj do YouTubu. Ten vám dokáže odporučiť, aby ste si od sledovania videí dali na istý čas prestávku. Okrem toho však zmení spôsob, akým upozorňuje odberateľov jednotlivých tvorcov na nový obsah. Po novom nedostane používateľ upozornenie ihneď po tom, ako jeden z kanálov, ktorý odoberá pridá nové video. Všetky videá zo všetkých odoberaných kanálov sa totiž spoja do jedného spoločného upozornenia, ktoré bude prichádzať len raz denne. Je však celkom otázne, ako sa takéto odosielanie upozornení reálne osvedčí.

9.5.2018
Zdroj: Pocketnow

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+