MojAndroid

Okrem dizajnových a funkčných zmien v rámci nového, pripravovaného systému Android P, prichádza aj niekoľko noviniek na pozadí, ktoré používateľ len tak nezbadá. Jednou z takýchto noviniek je aj zatvorenie aplikácie v prípade, ak neodpovedá. Systém vo verzii Android P zavrie takú aplikáciu “na tvrdo” a bez upozornenia používateľa.

Náš tip
Ako získať Android P Beta (nie len) na váš Pixel smartfón | NÁVOD

Náš tip
Android P BETA je k dispozícii aj na vybrané Xiaomi, OnePlus, Nokia, Oppo, Vivo a ďalšie zariadenia | Google I/O 2018

Android P

Pád Android aplikácie či jej neodpovedanie rozhodne nie je dobrou vizitkou vývojára, čas od času však takáto situácia môže nastať aj na vašom Android smartfóne. V prípade predošlých verzií systému Android Oreo, Nougat a staršie sa používatelia mohli stretnúť s hláškou, že sa daná aplikácia zastavila (k dispozícii v danom okne bola aj možnosť obnovenia aplikácie). Toto ANR okno (App Not Responding) sa už z nového Androidu P stráca. Systém bude takéto aplikácie zatvárať automaticky a to bez upozornenia používateľa.

Otázkou ostáva, či ide o vhodné riešenie pre koncového používateľa. Môže ísť o povzbudenie pre vývojárov, aby viac zapracovali na optimalizácii svojho titulu a vyhli sa tak možným problémom s pádom aplikácie alebo situácii, keď aplikácia neodpovedá. Na videu vyššie si môžete prezrieť aj diskusiu z dielne spoločnosti Google, kde popisuje možné riešenia problematiky.

Náš tip
Aktualizácia aplikácie Action Launcher prináša niektoré vlastnosti Androidu P

Náš tip
Ako sa bude volať nový systém vo verzii Android P? | ANKETA

Nejde však o jedinú zmenu v rámci systému Android P na poli aplikácií bežiacich na pozadí. Používatelia systému Android Oreo pravdepodobne poznajú ľahko otravné upozornenie o tom, že niektoré aplikácie sú spustené na pozadí. Mohlo sa tak diať najmä, ak daná aplikácia nemala upozornenia s dostatočnou prioritou. Toto upozornenie v rámci nového Androidu P takisto končí.

14.5.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+