MojAndroid

Dnes už možno povedať, že ovládanie pomocou gest sa stalo bežným štandardom (skoro) každého nového smartfónu. Majú ich telefóny Huawei, Xiaomi, nový iPhone X, a teraz už aj celý operačný systém Android P. Veľa aplikácií sa snaží priniesť gestá do telefónov cez rôzne aplikácie, no nie každá funguje bez chýb. Niekedy môže byť prekážkou aj potreba rootu, či spojenia s počítačom. Nová aplikácia Navigation Gestures je však v tomto smere iná.

Jednoduché, a predsa úplné

Nová aplikácia od XDA Developers je dostupná v Obchode Play zadarmo. Za príplatok v aplikácii získate prístup ku všetkým dostupným gestám. Čarovať sa začína vo chvíli, keď smartfón pripojíte ku počítaču a povolíte mu niekoľko úkonov krátkym kódom. Aplikácia skryje navigačnú lištu a na jej miesto dosadí známy útvar podobný tomu z iPhone X. Jej vzhľad sa však dá upraviť: šírka, hrúbka výška nad okrajom obrazovky sú voliteľné. Nastaviť sa dá aj odozva a doba pre podržanie.

Široká paleta na výber

Je tu toho naozaj veľa. Na začiatku sa gestá rozdeľujú na ťuknutia a potiahnutia. Z ťuknutí je na výber jedno a dve ťuknutia, plus ťuknutie a podržanie.

Možnosti gest a pohybov
Možnosti gest a pohybov

Potiahnutia už sú na možnosti štedrejšie. Potiahnuť sa to dá dohora a podržať, dohora bez podržania, dodola, doprava i doľava.

No a možnosti pridelených funkcií sú naozaj počentné. Od tých základných ako návrat domov, krok späť a nedávne aplikácie, cez spustenie Google Assistant, až po špecifické funkcie, ktoré sa nevidia len tak.

Výber funkcií pre gestá
Výber funkcií pre gestá

Neváhajte a vyskúšajte túto aplikáciu stiahnutím cez widget nižšie. (UPOZORNENIE: Pokiaľ sa vám aplikácia nepáči, neodinštalujte ju bez toho, aby ste ju “vypli”)

Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

22.5.2018
Zdroj: XDA Developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+