MojAndroid

Tohtoročná verzia Android Os 9.0 začínajúca písmenkom P sa nám síce predstaví najskôr o 4 mesiace na konferencii Google I/O 2018, ale už teraz sa objavujú náznaky funkcií, ktoré by mohla obsahovať. Nedávno unikli informácie, že by v Android P mala pribudnúť podpora pre vykrojené displeje po vzore iPhone X od spoločnosti Apple. Veľa nových funkcií by sa malo ale týkať aj bezpečnosti používateľov Androidu. Jednou z takých funkcií, ktorá zvýši bezpečnosť používateľov, bude podľa developerov z XDA zamedzenie využívania fotoaparátu na pozadí.

Náš tip
Bude sa ďalšia verzia Androidu nazývať Android Pi?

Doteraz proti tomu Google nič neurobil a dochádzalo k zbytočnému sledovaniu a narúšaniu súkromia skrz nedôveryhodné aplikácie. V predchádzajúcich verziách Androidu bolo možné využívať fotoaparát bez vedomia používateľov a sledovať ich bežne aj po celý deň ako vidieť na následujúcom videu.

Android Oreo už aspoň informoval používateľa, že ho práve sníma fotoaparát. Používanie fotoaparátu aplikáciami na pozadí by malo od Androidu P skončiť. Na druhú stranu sa to ale dotkne bezpečnostných aplikácii ako je ESET. Tie majú v sebe integrovanú funkciu, ktorá odošle fotky zlodeja telefónu po tom, čo zadá opakovane zlý PIN. Android P asi túto službu skomplikuje alebo úplne zamedzí.

Zdroj: Android Police

27.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+