MojAndroid

Po udalosti Google I/O 2018 prichádza Android P Beta Developer Preview 2. Dozvedeli sme sa rôzne novinky o novom systéme, vrátane zaujímavého spôsobu šetrenia batérie, ktorý môže znamenať lepšiu výdrž našich smartfónov.

Náš tip
Android P: Google ukázal, čo prinesie najnovší systém | Google I/O 2018

Ak vlastníte zariadenie, ktoré má možnosť testovania Androidu Beta vďaka beta testing programu, tak Developer Preview 2 môžete získať jednoducho. Stačí sa prihlásiť do programu a ak chcete ísť naspäť na pôvodnú verziu, jednoducho sa odhlásite. Pred týmito úkonmi si zálohujte všetky dáta, pretože dôjde k ich zmazaniu!

Ktoré zariadenia sa môžu registrovať do Beta programu?

Sú to tieto zariadenia:

Tieto zariadenia sa onedlho budú môcť taktiež zapojiť do Beta programu:

Ako sa zaregistrovať do Beta programu?

  1. Prejdite na stránku Android Beta Program.
  2. Prihláste sa pomocou Google účtu, na ktorom ste prihlásený na vašom smartfóne.
  3. Prejdite nižšie na “Vhodné zariadenia” (ak Google zistí, že váš smartfón podporuje Beta program, zobrazí vám následujúcu možnosť).
  4. Nájdite zariadenie, cez ktoré sa chcete zapojiť do Beta programu a kliknite pre registráciu.
  5. Na vašom smartfóne sa onedlho objaví OTA aktualizácia na Beta verziu Androidu P.

Samozrejme, keďže sa jedná o Beta verziu systému, je pravdepodobné, že nemusí všetko fungovať tak, ako má. Pre odhlásenie z programu vykonajte to isté, ako pri registrovaní sa doň, ale namiesto potvrdenia o registrácii zvolíte možnosť o odhlásenie sa. Opäť dostanete OTA aktualizáciu, ale tentokrát na predchádzajúci, stabilný softvér.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+