MojAndroid

Nie je prekvapením, že vrcholom dnešnej myšlienky celého Google I/O bola nová verzia nášho obľúbeného operačného systému – Android P. Táto verzia síce ešte nemá názov (prinajmenšom nie v čase písania tohto článku), ale spoločnosť Google už zdôraznila niekoľko nových funkcií, vrátane pozoruhodnej “Adaptívnej batérii”.

V čom nová funkcia spočíva?

Nová funkcia je navrhnutá tak, aby softvér pracoval ešte efektívnejšie s hardvérom a predĺžila sa tak výdrž batérie v smartfóne. Podľa spoločnosti je nová funkcia schopná zaznamenávať vašu aktivitu v aplikáciách a zisťuje, ktoré aplikácie používate najčastejšie a naopak, ktoré len zriedka, čo má za následok o 30% nižší počet prebudení procesora z režimu spánku. Spoločnosť Google sľúbila ďalšie informácie o funkcii v najbližšom vývojárskom programe. V kombinácii s väčšími batériami a rýchlejším nabíjaním by mohli technológie ísť smerom k zmene našich návykov. Chceme tým naznačiť, že hlavne vďaka rýchlonabíjaniu nemusíme už svoje smartfóny nechávať nabíjať počas celej noci, ale jednoducho si ich dobijeme pred spaním alebo skoro ráno. Nové technológie a úsporné procesory by nám mali taktiež zaistiť dlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+