MojAndroid

Zdá sa, že Android nevyčerpal svoj potenciál ani z polovice a ďalším míľnikom môžu byť územia rozvíjajúcich sa trhov, kde Android môže bodovať so smartfónmi, ktoré nebudú mať vysoké ceny, teda low-end smartfónmi. Potenciál týchto trhov je tak silný, že Android im môže kraľovať niekoľko nasledujúcich rokov a tým definitívne prevalcuje konkurenčné mobilné platformy.

Joonas Hjelt, generálny riaditeľ technologického start-up Blaast sa na túto tému vyjadril nasledovne:  Android ovládne viac ako 75 percent predaja smartfónov na rozvíjajúcich sa trhoch.“ Spoločnosť Blaast otvorila obchod s aplikáciami pre Android v domnienke, že tento segment bude v nasledujúcich rokoch rásť aj vďaka cenovo dostupným smartfónom v Indonézii a ďalších rozvíjajúcich sa trhoch. Spoločnosť vytvorila platformu distribúcie aplikácií tak, aby mobilní operátori mohli predávať viac dátových balíčkov s voľným prístupom k aplikáciám. Informuje agentúra Reuters.

Zdroj, foto: Reuters

23.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+