MojAndroid

5. november 2007 je pre mnohých ľudí na svete jedným z najväčších míľnikov posledného desaťročia. Možno to znie trochu pritiahnuté za vlasy, no je zrejmé, že operačný systém Android má obrovské zásluhy na tom, ako dnes vyzerá a funguje svet. Spomínaný deň spred ôsmych rokov je práve tým dňom, keď Android uzrel svetlo sveta a začal svoju dlhú a znamenitú púť.

V ten deň bol Android po prvýkrát predstavený ako mobilný operačný systém od Google. Predstavenie mal na svedomí vtedajší CEO Google Eric Schmidt, ktorý sa spojil s členmi Open Handset Alliance. Toto zoskupenie spoločností vtedy pozostávalo iba zo štyroch výrobcov – HTC, LG, Motorola a Samsung a na strane operátorov sa prezentovali iba americkí operátori T-Mobile a Sprint. Dnes sú Android zariadenia vyrábané stovkami spoločností a nájdete ich na pultoch predajní takmer všetkých operátorov po celom svete. Cestu, ktorú Android za osem rokov svojej existencie prešiel, podčiarkuje aj fakt, že aktuálne jeden z najlepších Android telefónov Nexus 6P vyrobila spoločnosť Huawei, ktorá ani nepatrila medzi prvotných členov aliancie OHA.

Náš tip
TÉMA: História Nexus smartfónov [2009-2015]

Android toho za osem rokov dokázal skutočne veľa. Okrem iného dokázal presvedčiť všetkých skeptikov, ktorí pochybovali o schopnostiach Google na poli mobilných zariadení. Android tiež ukázal, že sa dokáže vyvíjať míľovými krokmi a každým rokom sa zdokonaľuje. V neposlednom rade si Android získal srdcia miliónov ľudí po celom svete a už nejaký čas mu patrí titul najpopulárnejšieho mobilného operačného systému na svete. Čo myslíte, čo sa stane v ďalších ôsmych rokoch? Dajte nám vedieť v diskusii, kam si myslíte, že sa Android v ďalších rokoch posunie a aká bude podľa vás budúcnosť tohto mobilného OS. My mu určite želáme ešte veľa šťastných rokov na čele všetkých mobilných operačných systémov a ešte množstvo zaujímavých aktualizácií!

Náš tip
Android štatistiky: Vítame Marshmallow, lúčime sa s Froyo! [november 2015]

Zdroj: Phandroid

6.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+