5. november 2007 je pre mnohých ľudí na svete jedným z najväčších míľnikov posledného desaťročia. Možno to znie trochu pritiahnuté za vlasy, no je zrejmé, že operačný systém Android má obrovské zásluhy na tom, ako dnes vyzerá a funguje svet. Spomínaný deň spred ôsmych rokov je práve tým dňom, keď Android uzrel svetlo sveta a začal svoju dlhú a znamenitú púť.
V ten deň bol Android po prvýkrát predstavený ako mobilný operačný systém od Google. Predstavenie mal na svedomí vtedajší CEO Google Eric Schmidt, ktorý sa spojil s členmi Open Handset Alliance. Toto zoskupenie spoločností vtedy pozostávalo iba zo štyroch výrobcov – HTC, LG, Motorola a Samsung a na strane operátorov sa prezentovali iba americkí operátori T-Mobile a Sprint. Dnes sú Android zariadenia vyrábané stovkami spoločností a nájdete ich na pultoch predajní takmer všetkých operátorov po celom svete. Cestu, ktorú Android za osem rokov svojej existencie prešiel, podčiarkuje aj fakt, že aktuálne jeden z najlepších Android telefónov Nexus 6P vyrobila spoločnosť Huawei, ktorá ani nepatrila medzi prvotných členov aliancie OHA.
Android toho za osem rokov dokázal skutočne veľa. Okrem iného dokázal presvedčiť všetkých skeptikov, ktorí pochybovali o schopnostiach Google na poli mobilných zariadení. Android tiež ukázal, že sa dokáže vyvíjať míľovými krokmi a každým rokom sa zdokonaľuje. V neposlednom rade si Android získal srdcia miliónov ľudí po celom svete a už nejaký čas mu patrí titul najpopulárnejšieho mobilného operačného systému na svete. Čo myslíte, čo sa stane v ďalších ôsmych rokoch? Dajte nám vedieť v diskusii, kam si myslíte, že sa Android v ďalších rokoch posunie a aká bude podľa vás budúcnosť tohto mobilného OS. My mu určite želáme ešte veľa šťastných rokov na čele všetkých mobilných operačných systémov a ešte množstvo zaujímavých aktualizácií!
Zdroj: Phandroid
mna by zaujimalo že ako sa bude volať ked dojdu všetky pismena v abecede…
uz sa pouzivaju cisla android 5 ,5.0.1,6………..
lenze aj cisla maju meno… 5.0.1 je napr. lollipop … a ked skonči posledne pismeno v abecede tak potom čo ? nemože sa volať iba čislom
Tak este su dve pismenka A a B, kedze sa zacalo pismenom C. Aj ked to A bude asi Alfa a B bude Beta… :)
A nakoniec Omega-koniec zeleného pajácika
To nebude problém, pozri si napr. označenia Ubuntovských Linuxov. Došli až ku Zetku a potom išli zase od Áčka akoby sa nechumelilo, takže pohoda – sladké androidovské označenia ostávajú 8-)
OnTopic: Začal som s 2.3 Gingerbread a ten pokrok je naozaj vidieť ako sa Android stále zlepšuje, mení a vyvíja, ktovie ako bude vyzerať o 5-6 rokov… Všetko naj zelený robot!!!
Android sa nezlepšuje je stále rovnaký to hardware telefónu sa zlepsuje…
Posielam kvety
Gratulujem ?