MojAndroid

Takmer dve tretiny (64,6%) všetkých zariadení poháňaných operačným systémom Android tvoria platformy Android 2.2 alebo Froyo, a ďalších 21,2% obsahuje verziu Android 2.1 alebo Eclair, tvrdia posledné  údaje zo zdroja Andriod Developers.
Pokiaľ v minulosti tvorila rodina Androidu 2.3/2.3.3 alebo Gingerbread len zlomok percenta, dnes je to už úctyhodných 9,6% všetkých zariadení so systémom Android.

Pre Android Developers, súčasný stav znamená, že môžu do značnej miery zabudnúť na podporu už zastaralých verzií Androidu – 1,5 a 1,6 -, ktoré sú v súčasnosti pôsobia už len na veľmi malom počte zariadení. Avšak, pokiaľ ide o jednotlivé platformy, trieštenie pokračuje, situácia vypadá nasledovne: Eclair je najrozšírenejší, Froyo sa nikam neposúva, a Gingerbread pomaly naberá na tempe a rozširuje sa medzi masy.

Pridajte k tomu dve verzie Honeycomb (3,0 a 3,1), špecificky zameraného na tablety, a máte množstvo verzií Androidu, ktoré si vyžadujú technickú a vývojársku podporu. Našťastie dôjde pri nadchádzajúcej verzii Ice Cream Sandwich (4,0),ktorý by sa mal objaviť koncom roka 2011, ku konsolidácii verzií Honeycomb a “bežných” variantov Androidu do jednej verzie, ktorá by mala znížiť zmätok a roztrieštenosť mobilných platforiem spoločnosti Google.

Zdroj: Android Developers

8.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+