MojAndroid

Stalo sa to už asi väčšine z vás. Váš android telefón vám oznámil novú aktualizáciu o 1 GB veľkosti. Vy potvrdíte jej stiahnutie, ale telefón pri sťahovaní zrazu zahlási, že máte uvoľniť miesto na disku. Kým nevymažete nejaké aplikácie, hudbu, fotky alebo videá, ďalej sa nepohnete. S týmto by už ale v budúcnosti malo byť koniec.

Podľa poslednej dokumentácie na source.android.com chystá Google zmeny, ktoré podobným problémom zabránia. Momentálne sa aktualizácia najprv stiahne do užívateľskej časti vnútornej pamäti (pokiaľ je v nej dostatok miesta) a až potom sa nainštaluje do systémovej časti. Pritom je telefón reštartovaný do recovery módu, kým sa nainštaluje update. Po novom bude chystaný Android 8.0 používať A/B (Seamless) systémové updaty prevzaté z Chrome Os. Systém bol pôvodne už predstavený pri uvedení Android 7.0 Nougat pre Google Pixel a Google Pixel XL. Pri update bude zariadenie využívať dve partície. Jedna bude online partícia A a druhá offline systémová partícia B, do ktorej sa bude update inštalovať, respektíve streamovať v pozadí blok po bloku. V skratke pri inštalácií už nebude nutné veľké (často 1 GB) miesto vo vnútornej pamäti pre update (postačí okolo 100 kB pre metadáta). A hlavne nebude potrebné telefón reštartovať. Užívateľ bude môcť telefón normálne používať a systém sa nainštaluje na pozadí bez nutnosti ísť do recovery módu.

Zdroj: ArsTechnica

10.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+