MojAndroid

Možno si poviete, že neustále reštartovanie smartfónu by sa v roku 2017 nemalo stávať, opak je však pravdou. Tento problém sa môže týkať prakticky každého smartfónu a nezáleží na tom, či sa jedná o hardvérovú alebo softvérovú chybu. Poslať smartfón do servisu a byť bez neho 30 dní môže byť obmedzujúce, nehovoriac o výdavkoch pri pozáručnej oprave.

Automatické rozpoznanie a oprava bootloopu

Google sa preto rozhodol tento problém riešiť a už nový Android 8.0 Oreo by mal samostatne opraviť bootloop. Vďačiť za to môžeme funkcii Rescue Party, ktorá príde na pomoc vždy, keď sa nejaký komponent zasekne pri bootovaní. Táto “záchranná jednotka” začne vykonávať niekoľko akcií, aby obnovila zariadenie. Ak sa to nepodarí, tak ako posledná možnosť prichádza obnova továrenských nastavení, ktoré používateľ zvolí po tom, čo ho Rescue Party dostane do recovery mode.

Funkcia sa aktivuje už v momente, keď je problém identifikovaný. Ak problém ostane stále nevyriešený, funkcia postúpi na ďalšiu úroveň. Podľa Google každá úroveň zaberie približne 5 minút.

Hardvérové problémy to ale nevyrieši

S touto novinkou Google očakáva, že smartfón sa bude môcť sám opraviť, teda aspoň v prípade softvérových bootloopov. Funkcia Rescue Party je defaultne aktivovaná už v novom Android Oreo a nevyžaduje žiadny špeciálny hardvér.

Zdroj: Android Authority

23.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+