MojAndroid

Android Oreo nám spoločnosť Google oficiálne predstavila ani nie pred dvomi dňami a používatelia Pixel a Nexus telefónov sa už s novými funkciami môžu zoznámiť. Jednou s noviniek je aj funkcia nazvaná Task Snapshots.

Náš tip
Vybrané smartfóny Samsung, HTC, Huawei a ďalšie by mali získať Android 8.0 Oreo do konca roka

Nová funkcia by mala byť kombináciou funkcii Recent Thumbnails a Saved Surfaces. Doteraz sa posledné spustené aplikácie, či už bežiace alebo systémom ukončené, zobrazovali po stlačení príslušného tlačidla s neaktuálnym screenshotom. Ten sa vytvoril vždy po opustení aplikácie a jeho kvalita bola ešte znížená o 64 % aby sa ušetrila pamäť. Vďaka Task Snapshots by sa mali aplikácie v multitaskingu zobrazovať s aktuálnymi náhľadmi, vo vyššej kvalite a prechody medzi spustenými aplikáciami by mali byť ešte plynulejšie.

Zdroj: AndroidPolice

23.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+