MojAndroid

Operačný systém Android Oreo sa trápi. Na zariadenia si hľadá cestu len veľmi ťažko. Najnovšie štatistiky hovoria, že len 0,5 % zariadení obsahuje Android 8.0 Oreo. Bohužiaľ, je to dané tým, že s výnimkou zariadení od Google sú používatelia závislí na distribúcií tohto operačného systému od ďalších strán strán, teda jednotlivých výrobcov. To sa prejavuje v nízkej adopcii najnovších OS Android už niekoľko rokov.

Náš tip
Toto je 10 noviniek Android Oreo, ktoré ste doteraz nemohli využívať!

Treba síce spomenúť, že minulý mesiac malo Oreo len 0,3 % zariadení, no stále ide len o veľmi minimálny nárast. Ostáva sa spoliehať na spomínaných výrobcov, ktorí sa rozhýbu snáď v priebehu prvého štvrťoka 2018.

Kráľom rebríčka zostáva aj naďalej Marsmallow s 29,7 % zariadení. Musíme spomenúť, že zaznamenal mierny pokles z minulomesačných 30 %. V tesnom závese sa stále drží aj Android 5 Lollipop s 26,3 % zariadení.

Pripomenieme, že Google zbiera štatistiky ohľadom OS prostredníctvom obchodu Google Play, kam používatelia vstupujú.

Aký operačný systém máte aktuálne vy na svojich zariadeniach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+