MojAndroid

Operačný systém Android Oreo sa trápi. Na zariadenia si hľadá cestu len veľmi ťažko. Najnovšie štatistiky hovoria, že len 0,5 % zariadení obsahuje Android 8.0 Oreo. Bohužiaľ, je to dané tým, že s výnimkou zariadení od Google sú používatelia závislí na distribúcií tohto operačného systému od ďalších strán strán, teda jednotlivých výrobcov. To sa prejavuje v nízkej adopcii najnovších OS Android už niekoľko rokov.

Náš tip
Toto je 10 noviniek Android Oreo, ktoré ste doteraz nemohli využívať!

Treba síce spomenúť, že minulý mesiac malo Oreo len 0,3 % zariadení, no stále ide len o veľmi minimálny nárast. Ostáva sa spoliehať na spomínaných výrobcov, ktorí sa rozhýbu snáď v priebehu prvého štvrťoka 2018.

Kráľom rebríčka zostáva aj naďalej Marsmallow s 29,7 % zariadení. Musíme spomenúť, že zaznamenal mierny pokles z minulomesačných 30 %. V tesnom závese sa stále drží aj Android 5 Lollipop s 26,3 % zariadení.

Pripomenieme, že Google zbiera štatistiky ohľadom OS prostredníctvom obchodu Google Play, kam používatelia vstupujú.

Aký operačný systém máte aktuálne vy na svojich zariadeniach? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: phonearena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

18 odpovedí na “Android Oreo má veľmi pomalý debut. Marshmallow je stále najpoužívanejší OS”

  1. Aktualizacie na Android telefonoch su 100 rokov pred opicami… uz tu je android kolky rok a stale ziadny progres v harmonograme aktualizacii… jednoznacne najvacsia slabina Androidu mimo cisteho androidu (Google pixely, Nokie atd)… este pri 200€ telefonoch by som pochopil ze si musim pockat pol roka na novy system ale sorry ked uz pytaju za vlajkace 800+ eur tak to uz je fakt fiasko s tou ich podporou

    • No ak zase das 800+ za telefon, tak chces, aby slapal naplno. Takze s aktualizaciami je nutne pockat a neskakat z extremu do extremu: ziadne aktualizacie – aktualizacie bez testovania.

      • Google to s pixelmi dokaze. Neviem si predstavit preco by to nemohol dokazat gigant ako je samsung

        • Ach jaj. Pleties dve na tri. Google ten software predsa vyvíja ako platformu, takže ak s nejakou zaplatou, novou verziou prídu, tak je odladena na ich najnovši (predtým referenčný) model. Až zase také úžasné to na starších zariadeniach nebolo a nie je. Tak isto skrátili dobu podpory. Navyše Samsung a ostatné firmy musia počkať na finálnu verziu a tak môžu riešiť svoju časť. Takže v čase, kedy Google podieľa aktualizácie, iné firmy ešte len pracujú…

  2. Pritom mohol byt stale vsade gingerbread. Len optimalizovany pre starsie zariadenia.

  3. Samsung Galaxy S2 plus – nougat 7.1 okrem snimkov obrazovky vsetko bez problemov

+