MojAndroid

Spolu s predstavením systému Android Oreo pre mobilné zariadenia pred pár mesiacmi bola predstavená verzia systému s rovnakým názvom pre platformu nositeľnej elektroniky Android Wear. A práve v týchto dňoch začala distribúcia na zariadenia Android Wear.

Náš tip
Android Wear postavený na Oreo prichádza. Zatiaľ iba pre jeden model hodiniek

Spoločnosť Google predstavila systém Android Wear už v roku 2014 pre nositeľnú eletroniku a to hlavne chytré hodinky. Minulý rok uviedla novú verziu Android Wear 2.0, ktorá priniesla nové grafické UI, klávesnicu s rozpoznávaním písaného písma, nové notifikácie, vylepšenú interakciu so správami, samostatné aplikácie a ďalšie novinky. S predstavením Android Orea bola tento rok predstavená aj rovnomenná verzia pre hodinky s Android Wear a doposiaľ ju dostali len hodinky LG Watch Sport. V týchto dňoch začína jej distribúcia na ďalšie modely. Samozrejme jej skoršie alebo neskoršie dodanie zaleží od samotných výrobcov. Čo prináša?

  • zmena dĺžky vibrácii(normálne, dlhé, dvojité)
  • možnosť zamknutia displeja pri vlhkých podmienkach
  • podpora jazykov ďalších 7 krajín vrátane Českej republiky
  • limity aplikácií spustených na pozadí pre šetrenie energie

Zdroj: TheVerge

11.12.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+