MojAndroid

V prípade Androidu sa zdá, že víťaznému ťaženiu nie je konca kraj. V posledných 3 mesiacoch opäť Android získal 5,4% podielu na trhu v USA a na druhej strane, Microsoft v súčte Windows Mobile 6 a WP7 získal 5,7% podielu na trhu. A tu to v prípade Microsoftu nekončí, lebo toto číslo stále klesá, dokonca aj po spustení WP7.

Po štarte sklamanie

Aj keď Android bude stále rásť, pre Microsoft sa zdá, že je príliš neskoro, aby Android porazil. Po úspešnom štarte, keď mal Microsoft rast 2 % celosvetového podielu predaja, sa teraz pohybuje na úrovni 1% poklesu, s tendenciou stále klesať… Dokonca aj Steve Ballmer predpokladá, že v porovnaní s májom minulého roku, bude dokonca roku 2011 o 30 miliónov nových telefónov s Windows Mobile alebo Windows Phone 7 menej. Ale namiesto toho, aby WP7 kompenzoval pokles Windows Mobile sa zdá, že obe platformy sú v rýchlom poklese.

 

Čo sa stalo?

Kým Microsoft investoval  500 miliónov dolárov v podpore WP7, či už v reklame alebo v získavaní vývojárov, veci nešli tak jednoducho ako si predstavovali. WP7 je v skutočnosti úplne odlišné od Androidu a ďalších mobilných operačných systémov. Spotrebiteľ si vyberá niečo, čo mu je známe a sústreďuje s a na jednoduchosť ovládania, podobnému tomu, čo už pozná z predošlých zariadení, ktoré používal. Zaujímajú sa o ostatné zariadenia iba vtedy, ak na nich zapôsobí nový dizajn.   

Keď už hovoríme o obchodoch, zrejme predajcovia nie sú príliš nadšení, ak majú pretláčať WP7. Je možné, že je dobré priniesť tretiu alternatívu k iPhone a Androidu, ale musia mať zabezpečené, že sa produkt bude aj predávať a nestane sa tzv. ležiakom.

Keď na trh vstúpil Android, všetko bolo inak. Väčšina používateľov nemala ani iPhone, pretože to stále je značka z luxusnej triedy a pre bežného používateľa nedostupná. A tak bolo potrebné nutne poskytnúť alternatívu. Tá prišla v podobe Androidu, a priniesol množstvo desiatok zariadení  v posledných dvoch rokoch, v rôznych cenových triedach, čím sa stal dostupný pre široké spektrum zákazníkov.

Predaj zariadení ide dobre, a preto sa predajcovia a telefónni operátori ani veľmi nesnažia v podpore nového operačného systému a zariadení, ktoré pod ním pracujú.

Microsoft má poslednú šancu sa štartom WP7 Mango a Nokia vydala svoj debutový WP7 telefón. Ak to nedostane WP7 opäť späť na trať, môže to znamenať koniec WP7 a Microsoftu, ako hráča na poli operačných systémov pre smartfóny…

Zdroj: http://www.androidauthority.com/

 

1.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+