MojAndroid

Technologický gigant Google včera odhalil prvé zariadenia z projektu Android One, ktorý si zobral za cieľ priniesť základné smartfóny s čistým Androidom pre rozvíjajúce sa trhy. Tieto zariadenia sa na začiatku objavia v Indii a budú sa predávať za zaujímavú cenu 100 dolárov. Portál BGR sa dostal k týmto smartfónom spomedzi prvých médií a vyskúšal si ich na vlastnej koži. Okrem predbežného tvrdenia, že sa jedná o zaujímavé zariadenia s veľmi dobre vyváženým pomerom ceny a kvality objavili aj jeden problém spojený s vnútornou pamäťou.

Smartfóny projektu Android One nedokážu bez prítomnosti microSD karty ukladať multimediálny obsah, ako sú fotografie či videá. Možné nie je dokonca ani sťahovanie súborov z internetu, príloh mailov alebo vytvorenie screenshotu. Tieto smartfóny pritom prichádzajú s vnútornou pamäťou 4 GB, kde po odrátaní miesta pre systém zostáva voľných 2,3 GB. Google sa zrejme chcel ubezpečiť, že v zariadení zostane dostatok miesta na inštaláciu aplikácií alebo pre systémové využitie.

Prví partneri Spice a Micromax budú dodávať smartfóny aj s microSD kartou, no zatiaľ nie je známe, či tomu bude aj v prípade iných spoločností.

Náš tip
Google odhalil prvé zariadenia z projektu Android One

Zdroj: BGR

16.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+